Спорт

Футбольна мить і вічність…

Ще упродовж місяця триватиме фотовиставка «Підтримую український футбол», в якій може взяти участь будь-хто: від аматорів з найпримітивнішою «мильницею» – до фотографів-професіоналів. Головне, щоб фото мало Божу іскру, щоб увічнило яскраву, у незвичному ракурсі, мить отого, що діється на футбольному газоні та поза ним і насичене непідробними емоціями гри мільйонів. Таку експозицію зініціювала торгова марка «Parimatch» в Україні, а підтримали її – Федерація футболу України та агентство «Укрінформ».


До речі, наші колеги з «Укрінформу» не приховують, що підтримкою цієї акції хотіли б посилити суспільну увагу на проблемах вітчизняного футболу. Адже він сьогодні переживає не найкращі часи: слабкі виступи національної збірної на чемпіонаті Європи, невтішні результати наших команд у європейських кубкових турнірах…

Тому такий у буквальному сенсі пильний фокус на українських шанувальниках футболу, пристрасних вболівальниках, така підтримка їхньої творчості як «майстрів фотомиті» мали б спонукати рух у відповідь з боку, власне, наших «майстрів шкіряної кулі». Щоб вони, ті шановані і небідні «королі футбольного поля», зрештою усвідомили заради кого гра, і що без їхньої любові та поваги до вболівальників, вони, футбольні знаменитості, таки безсилі.

Перша сотня фоторобіт уже пройшла конкурсний відбір експертною радою, кількадесят найкращих склали виставку, яку й відкрили у провідній національній інформаційній агенції.

– Автори – з різних куточків країни, люди різних професій, – розповідає Вадим Місюра, представник ТМ «Parimatch». – Але їх об’єднує футбол. Активну участь у конкурсі бере патріотично налаштована молодь. Упевнений, що і виставка, і сам конкурс сприятимуть популяризації улюбленої гри українців.

Генеральний директор «Укрінформу» Олександр Харченко наголосив, що національній футбольній збірній України нині особливо потрібна підтримка вболівальників:

– В Україні маса проблем. Мусимо з корупцією боротися, з бездоріжжям, економіку треба виводити з тіні… Але так само треба й український футбол вивести в європейські та світові лідери. Якби ми, скажімо, грали на рівні Італії, Німеччини чи Іспанії, то підтримувати такі збірні було б справою нехитрою. Сьогодні такі часи, що нашій національній команді конче потрібна креативна, цікава підтримка вболівальників, усіх небайдужих. Нинішній фотоконкурс – це і є добрий приклад такої серйозної моральної допомоги.

Прес-секретар національної футбольної збірної України Олександр Гливинський повідомив, що на завершальному етапі конкурсу «зірки» нашого футболу виберуть авторів десяти кращих світлин. Нагородження відбудеться у жовтні, в «Укрінформі». За участі представників ФФУ, а також когось із гравців національної збірної, які вручать лауреатам іменні м’ячі, футболки тощо. А головний приз, яким поки що інтригують, за словами Олександра, має бути «ну, дуже цікавим».

Тим часом до акції суспільної підтримки та оздоровлення українського футболу, схоже, непрямо, зате по-своєму креативно долучився й новий президент УЄФА Олександр Чеферін.

Уже відомо, що словенський керівник Союзу європейських футбольних асоціацій поривається влаштувати чистку серед своїх підлеглих. Звільнення торкнуться високопосадовців – сподвижників Мішеля Платіні, якого звинувачують у корупції. Одним із реальних кандидатів на «люстрацію», схоже, є і нинішній віце-президент УЕФА Григорій Суркіс.

Леонід Ісаченко, «ГРІНЧЕНКО-інформ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *