Спорт

А чому Ломаченко не мав би бути ватником?!

Просто задайте собі це питання, чому Ломаченко мав бути не ватником? Може, у 90-х, коли Василь формувався як особистість, він читав українські книжки? Навряд. Цікаві книжки в 90-х були виключно російською.

Українською можна було знайти хіба що гуморески Павла Глазового.

Може, молодий Вася виховувався на українських піснях? Теж навряд. Не знаю притомної людини, яка б тверезою слухала Ірину Білик, Наталю Могилевську чи Олександра Пономарьова.

А може кінематограф? Великий український кінематограф! «Земля» Довженка або «Тіні забутих предків» Параджанова? Хоча, де молодий боксер і де Параджанов?

Вася був нормальним пацаном із 90-х.
КВН Маслякова, Іванушкі інтернешнл, Іронія судьби, Брат-2, Цой, Наутілус, Дом-2 і Лєна Бєркова.

В його рідному Білгороді-Дністровському, на Одещині, розмовляти українською майже напевне вважалося бути отстойним лохом. Тому Вася виріс, а його офіційний сайт ведеться двома мовами. Англійською і… правильно! Російською.

У пацанів із нульових теж було мало шансів не стати ватниками. Шанс з’явився у тих, хто ходив у школу в 10-х. Джамала, Онука, Бажан, Андрухович, Хайтарма, Захар Беркут, Аеропорт. На радіо українські треки замість російських. В книгарнях українські книжки дешевші за російські. Українська – мова продвинутої молоді і звучить в коворкінгах, на конференціях, в ґіпстерських кав’ярнях. Російська, здебільшого, – мова пивних кіосків та старшого покоління.

Згортання українізації автоматично означає зростання «ватності». Якщо зараз не захистити Закон Про мову і культурні здобутки останніх років — нашу країну знову будуть представляти у світі різні ватні усіки і васіки.

Сергій Марченко, «Redtram»

1 Коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *