Суспільство

Утопічні мрії Томенка про УКРАЇНСЬКОГО президента

У День Соборності до Чернігова приїздив відомий політик, науковець, лідер громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко. Якраз у ці дні ми говоримо про історичне значення подій, що відбувалися на теренах нашої держави 100 років тому, про незалежність, яку Україна намагалася здобути тоді, та згадуємо помилки, яких припускалися державні діячі того часу: Винниченко, Грушевський, Петлюра, Скоропадський.

— Але, — говорить Микола Томенко, – ситуація на той час була надзвичайно складна, і вважати їх за недолугих політиків ми не маємо права, як не маємо права оцінювати їхні успіхи чи неуспіхи у творенні української держави з позицій початку ХХІ століття, це, м’яко кажучи, некоректно. Ми маємо зважати на те, що вони змогли зробити для української державності, культури, традицій.

Під час розмови з журналістами Микола Томенко розповів про один із всеукраїнських проектів, який тривав торік. Це конкурс малюнків для школярів 1-4 класів «Рідна країна – безпечна країна». Діти малювали, як правильно переходити дороги, пересуватися неосвітленими вулицями. Такі знання дуже важливі, адже за підсумками 2016 р. внаслідок ДТП у нашій країні постраждали понад 3 тисячі дітей, а понад 260 – загинули… Нагородження учасників акції відбулося в одній з бібліотек Чернігова. Дітки отримали цікаві подарунки та патріотичні флайтери.

Ще одна об’єднуюча ідея для українців – спорт. «Чернігів поки що не став столицею України з біатлону, але, без сумніву, передумови для цього у вас є», — зауважив політик. Микола Томенко є головою Всеукраїнської федерації біатлону та заступник голови НОК, тож він обізнаний з ситуацією не з чуток. Вважає, що нашій державі варто визначити 10-15 пріоритетних видів спорту й цілеспрямовано вкладати в них ресурси, щоб отримати вагомі результати та олімпійські перемоги.

Міська чи обласна влада може обрати ще декілька видів спорту, виходячи з того, де вже є якісна тренувальна база, тренери, здібні спортсмени. Коментуючи перспективи української збірної на зимовій олімпіаді, політик сказав, що команда може розраховувати на одну-дві медалі в біатлоні. Вже скоро побачимо, чи справдиться цей прогноз!

Важлива для чернігівців інформація: в рамках акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» Микола Томенко та його команда зняли документальну стрічку про одного з фіналістів, історичну перлину Чернігівщини – місто Ніжин.

Вже найближчим часом відбудеться презентація в Ніжині, а 4 лютого фільм покаже телеканалі ZIK. Фонд «Рідна країна» наразі веде перемовини з іншими телеканалами про трансляцію фільмів, створених за підсумками історико-просвітницької акції «7 чудес України: історичні міста та містечка». Зауважимо, що загалом їх буде 10 (вже готові картини про Теребовлю, Хуст, Канів, і ось на черзі – Ніжин).

Розмірковуючи про політичні перспективи нашої держави, Томенко висловив, на його думку «романтично-утопічну» мрію.

«Як науковець і політолог я не уявляю, як можна організувати дострокові вибори Президента, і маю сумніви, що два місяці можуть щось кардинально змінити в країні. Наше головне завдання – провести чесні демократичні вибори. І для цього Закон «Про вибори» треба серйозно доопрацювати. Це перше. А друге – прибрати голову ЦВК пана Охендовського, скільки ще йому керувати цим процесом? Я мрію, щоб ми нарешті обрали не Президента України, а українського Президента — людину, яка знає українську історію, поділяє українські цінності, яка тут живе, лікується, чиї діти тут навчаються. І щоб його стратегією став європрагматизм, тобто я за українську державу з європейською якістю життя».

Медіа-центр «Моє місто»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *