Таким, як на світлині угорі, Василя Нечепу мало хто бачив. А я бачив, бо то біля його козацької садиби у Носівці, на вулиці Козацькій, 1, неподалік Шаулиної могили. Там кілька років тому ми з Валерієм Сараною гостювали у привітного господаря…
І не тільки парилися в лазничці, милувалися сторожовою вежею і численним хазяйством (наприклад, качки якогось пекінського виводка), що живуть у нього для краси, а ще 18 видів бузків, насадженими незабутнім дідом Курдюком, дружили з розумакою-псом Амуром, пили горілку-наливку, ночували в хаті «з в’яленої верби» (“Навіть Мушкетик тут ночував, приїхавши зі своєю подушкою…), але й слухали цікаві, як на радіо «Культура», тільки солоніші, його розповіді, дарма намагаючись відділити вигадку від правди…
Ну, наприклад, як він, передаючи інтонацію повільної балачки Бориса Олійника, переказує його реакцію на виступ рухівця Дмитра Павличка проти секретаря парторганізації Спілки Б.Олійника: «Що це ж це Діма так виступив — ми ж в одному парткомі засідаємо!»…
Або коли запрошує молоду сусідку на вареники, а та відповідає, що не знає коли чоловік з роботи прийде, тоді Нечепа їй: «Як це ти не знаєш коли — він шо, у тебе в банді робить?!»
Він незрадливо дружить з Віктором Ющенком і тут пригадується, як той, ще за президентства, дав розпорядження на прохання Нечепи про виділення коштів на придбання бандур для чернігівського музучилища. А Нечепа йому казав: «Не давайте через міністерство культури, бо на балалайки пустять!». Президент не повірив — як бо так?! Але Нечепа помилився: у Чернігові управління культури пустило частину коштів, виділених на бандури, на… мандоліни. А що, сказали чиновники, мандоліни старі, треба ж і їх обновить…
Коли я перший раз писав про кобзаря-лірника Василя Нечепу, дехто з його недоброзичливців, що разом з ним на концертах виступали, кривився: «Партійний кобзар!». А я відповідав: «Але ж він співає не про бєрьозку і тайгу, а українські пісні!». До речі, той, що так кривився на Нечепу, сам був членом обкому компартії, а помер, відспіваний московськими попами…
От би Василь Нечепа мемуари написав — цікавенно було би!
Сьогодні Василю Нечепі — 70 років.
З роси і з води Вам, пане народний артист, лавреат Національної Шевченківської премії!
Василь Чепурний