Культура

На другий день Рождества у Козельці

… На другий день Рождества курінна, сотенна, полкова й генеральна старшина Гетьманщини сходилася/з’їжджалися до курінної хати, сотенної, полкової й генеральної канцелярії. Збиралися на шляхетські сеймики — козацькі ради.

З усіх територій Київського полку старшина з’їжджалася до Козèльця — саме це місто було полковою столицею, а не правобережний, обсаджений московитами і людьми нелицарського стану, Київ.

У Козельці колядували в полковій канцелярії або в маєтку полковників Дараґанів. І садиба Дараґанів, і ошатна полкова канцелярія дивом збереглася у старій столиці. Щоправда, віднедавна сам Козéлець втратив статус навіть районного центру — просто собі селище і центр «отеге». В Україні тепер нема кому подбати про старовинний міський статус батьківщини Розумовських — сліпі мугирі доробляють роботу ворога-московита, який прагнув перетворити 10 полкових столиць Гетьманщини на малоросійскіє дєрєвні — без інституційної пам’яти, з ідіотським аграрним самосприйняттям.

Але допоки стоїть у Козельці Полкова Канцелярія, звідки керували й Київом, доти це – місто! Гербове, маєстатне, а не «отеге».

Христос Народився!!!
А на світлині: Київська Полкова Канцелярія у місті Козéлець, Рождество Христове 2020.

Ростислав Мартинюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *