Культура

Нечепа з думою про лірника Гребіня

Півстоліттю творчої діяльності та 35-річчю відколи кобзар-лірник, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Василь Нечепа вийшов на сцену — приурочено ювілейний вечір в Чернігівському обласному філармонійному центрі.

На творчий вечір Василь Нечепа покликав своїх найпалкіших шанувальників і друзів.

Знаменитий сучасний продовжувач традицій кобзарів і лірників – народних співців-музикантів, які не просто складали і виконували пісні, думи, а й були хранителями і передавачами народної творчості, Василь Нечепа ніби провів слухачів стежками славетного Аврама Гребіня.

Аврам Гребінь, який народився 1878 року в селищі Березне на Чернігівщині, вважається одним з найсамобутніших виконавців козацького епосу. Своєму мистецтву Гребінь вчився у такої знакової постаті в кобзарському мистецтві як Терентій Пархоменко.

В свою чергу Василь Нечепа засвоював таємниці цього мистецтва в Олександра Корнієвського – учня того ж таки Пархоменка. Нині Василь Нечепа вважається ключовою постаттю старосвітської чернігівської кобзарської школи – найдавнішої в Україні, виконуючи репертуар, значною частиною побудований на творах Аврама Гребіня.

У концертній програмі «Дума про лірника Гребіня» взяли участь зразковий ансамбль бандуристів «Соколики» Чернігівської музичної школи №1 ім. С. Вільконського, ансамбль бандуристів Березнянської школи мистецтв ім. Г. Верьовки, виконавці Дмитро Хропатий, Максим Мєдвєдєв, заслужений артист України Леонід Матвієнко…

Свій концерт Василь Нечепа вважає пошануванням великого світового бренду – старосвітської чернігівської кобзарської школи. Бренду, який він активно пропагує по всьому світу. І сподівається, пропагуватимуть його учні і нащадки.

Прес-центр Чернігівського обласного
філармонійного центру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *