Культура

Ще одна книжка до Сіверського літопису

У чернігівських краєзнавців з’явився серйозних конкурент… Отримав у подарунок від Івана Кирієнка томик «Черниш» (624 стор.!). Приємно, що ще з одного села Чернігово-Сіверщини зірвано завісу невідомості і забуття.

У книзі багато зворушливих сторінок про історію, буття великої громади.

Я знаю деяких скептиків-науковців, які звисока дивляться на подібну літературу. От, мовляв, це ж написано без певних «монографічних» стандартів, вільним стилем…

Проте, як бачу, ця книга не тільки для вузького сільчанського кола. Багато тут сторінок, які, думаю, згодяться при написанні пізніше праць народознавців, мовознавців, етнографів.

Автор ретельно зафіксував місцеві мікротопоніми, звичаї, лексику «черниського діалекту», прислів’я та приказки. Усе це не тільки цікаве, колоритне, але й має велику наукову цінність!!!

Добре, що більшає таких ентузіастів, які йдуть до архівів, переглядають стоси документів, історичну літературу, періодику краю.

І ось народжується, може, й без «наукових» правил, на одному диханні, але по-своєму цінна праця для людей, для краєзнавців.

І.Кирієнко позначив своє видання як «Книга 1».
Отже, десь на овиді і друга книжка. А це серйозна заявка на те, що село Черниш може посісти ПЕРШЕ місце в регіоні за краєзнавчим осмисленням.

Що на це скажуть знані літописці Петрушина, Роїща, Виблів, Данини, Жуклі?!

Сергій Павленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *