Культура

У боротьбі проти варварів

Заява секретаріату Національної спілки письменників України щодо намагань знищення росією символів національної ідентичності України
Як відомо, 10 жовтня росія здійснила масовані ракетні атаки по мирних містах України. Постраждали не лише критичні об’єкти інфраструктури, а й культурні, наукові та освітні об’єкти, а деякі з них є національними символами України.

Зокрема, 10 жовтня в Києві постраждав Київський національний університет імені Тараса Шевченка, а також Наукова бібліотека імені Максимовича, інститут літератури НАН України, інститут археології НАН України, Національна філармонія, Будинок Центральної ради, в якому розміщені Педагогічний музей України і Музей української революції 1917-1921 рр.

Одна з ракет упала біля пам’ятника М. Грушевського на вул. Володимирській, інша – на дитячому майданчику в декількох десятках метрів від пам’ятника Тарасу Шевченку, ще одна – неподалік від пам’ятника святому Володимиру, біля моста через Володимирський узвіз.

Є цілком очевидним, що ворог цілеспрямовано б’є по символах нашої культури, нашої історії, нашої української національної ідентичності. До того ж, як зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну російські військові викрали унікальні артефакти з майже 40 музеїв України, а збитки внаслідок пограбування і руйнування культурних об’єктів оцінюються у сотні мільйонів доларів.

Національна спілка письменників України гостро засуджує варварські дії російської федерації на території незалежної України! Ворог не лише цілеспрямовано силкується поставити Україну на коліна і знищити нашу державу, українську націю, а й намагається стерти з лиця землі й пам’яті людей знакові символи національної ідентичності України, нашу культуру і нашу історію!

Ми, культурні діячі, закликаємо міжнародну спільноту, яка сповідує демократію і повагу до територіальної цілісності й до культури інших народів, підтримати нас, українців, у цій надскладній кривавій боротьбі проти нашестя дикої орди рашистьких варварів!

Разом – переможемо!
Слава ЗСУ!
Слава Україні!

Михайло Сидоржевський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *