Культура Суспільство

Відвоювання простору

Всі роки незалежності Україна видушувала з себе рабський дух, духовну і культурну залежність від Росії. 20 років тому Юрій Гудзь говорив про Українську Реконкісту за аналогом до Реконкісти 718-1492 років в Іспанії, в якій християни вели боротьбу за визволення християн від мусульманського панування.

Знесення пам’ятників Пушкіну та іншим російським письменникам по Україні, пам’ятника Катерини ІІ в Одесі, перейменування вулиць, міст і сіл, назви яких були пов’язані з Росією, – процес деколонізації нашої країни, апофеозом якої стало різдвяна літургія ПЦУ в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, коли вперше за всю історію велася служба українською мовою.

32 роки Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська лаври та інші храми Української православної церкви Московського патріархату були філіалами ФСБ. Літургію української церкви в лаврі вже прирівнюють до падіння берлінського муру. За значенням вона така ж, як перемоги ЗСУ на фронті, тому в соціальних мережах та інтернеті сплеск шипіння російських тролів, які біснуються від безсилля.

У цей день навіть ікони й настінні розписи якось по-особливому світились, а люди відчували причетність до важливої історичної події.

Володимир Даниленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *