Культура

Ярослав Орос про «гінекологію» війни

Щойно з’явилася у світ книжка Ярослава Ороса — «На порозі війни». Новодрук складається з двох творів, об’єднаних однією темою: українсько-російська війна. Її причини та неминучість…

«Син Штаєра». Свідоцтво про народження

Орест Штаєр, уродженець Оренбурґа, відбуває службу в лавах радянської армії. У відрядженні довідується, що він син уславленого на Верховині керівника відділку УПА Михайла Штаєра (реальна особа). Звільнений у запас старший сержант замість Сибіру оселяється на Закарпатті. Тут з ним відбуваються дивовижні пригоди.

Казковість гір переплітається з очевидністю. Наприклад, Орест закохується у вогняну (дощову) ящірку, яка перегодом обернулась у дівчину-аспірантку. Герпетологиню, що вивчає плазунів високогір’я Карпат. У подружжя Штаєрів народжується повна хата діток. Двоє синів їхніх і зять нині боронять Україну.

«На порозі війни». Оповідь підстаркуватого гінеколога

Рятуючись від коронавірусу, пенсіонер-гінеколог Гнат Антонійович Бібен накиває п’ятами з Києва й опиняється в степовому селі. Напередодні Великої війни з головним героєм розігрується неймовірне. Він захоплюється красним письменством і минувшиною Дикого Поля. Женихається з тамтешніми не першої свіжості молодицями. Те призводить до того, що з початком українсько-російської війни Бібен обертається у вовкулаку й усіма правдами і неправдами нищить ворога на загарбаних землях українського Півдня. Гнат Антонійович натренованим оком і вмінням гінеколога набиває руку фахового снайпера. Кого – виліковує, кого – зводить зо світу.

Орос Ярослав. На порозі війни: повісті. К.: Видавництво «Ліра-К», 2023. – 436 с.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *