Політика

Бравурний туш для ультра-правих?

Перемога ультра-правих Ле Пен у Франції дуже тривожний дзвіночок. Не лише для самих французів, але й для українців — ні для кого не таємницею щире кохання між нею та рашистським диктатором хвв. Є побоювання, що Франція може стати на край прірви з власною диктатурою.

Утім, посипати голову попелом зарано. Це лише перший тур виборів. Доля 501 з 577 місць у парламенті вирішиться у другому турі, який відбудеться за тиждень. Відносний тріумф “Національного об’єднання” (33.4%) може мобілізувати противників й нівелювати перемогу в першій битві. Сподіватимемося на це.

Але тенденція у Франції (і не лише) не дуже гарна. Світ може накрити нова хвиля перемог ультра-націоналістів. Як у 20-30-і роки ХХ століття. Тільки тоді Беніто, Адольф, Франсіско, Горті, Антониу та інші здобули владу на страху Європи перед комунізмом, а тепер таким чинником може стати страх бюргерів за своє сите життя перед страшилкою у вигляді мігрантів.

І так само, як 100 років тому, їх всіх підгодовує й штовхає у владу кремль. Тоді Адольфу дали владу більшовики, тепер Марію підсадждують на верхівку ті, кого звуть рашистами.

Дивлюся не це й питаю себе: невже їх історія нічому не навчила? Знову прагнення заробляти на болотах гроші перевершить інстинкт самозбереження? Невже не усвідомлюють де зараз джерело більшості їхніх проблем?

Як же ж хочеться помилятися…

Павло Бондаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *