Політика

Чого очікувати в Ер-Ріяді?

Китай погодився взяти участь у міжнародній мирній конференції в столиці Саудівської Аравії щодо миру в Україні без участі в ній представників Росії. Саме на це і був приціл організаторів конференції в Ер-Ріяді! Нагадаю, в найближчі вихідні в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбудеться мирна конференція щодо становища в Україні. У цьому форумі візьмуть участь делегації з 30 країн світу. Однак Росія на конференцію не запрошена.

Стало відомо, що лідер Китаю Сі Цзіньпін відправить на конференцію свого спецпосланця з мирного врегулювання в Україні Лі Хуея. Участь Лі Хуея у цьому форумі дасть рідкісну можливість Китаю та США обговорити ситуацію в Україні, оскільки до Саудівської Аравії також приїде Джейк Салліван, радник національної безпеки президента США Джо Байдена.

«Судячи з офіційних повідомлень Пекіна, складається враження, що Китай стурбований ескалацією та розростанням конфлікту, — говорить Маной Кевалрамані, експерт у справах Китаю індійського Центру аналітики і міжнародних досліджень Takshashila Institution, — але при цьому жодних ідей щодо зупинки цього збройного конфлікту Пекін не пропонує».

Метою конференції в Ер-Ріяді є обговорення умов можливих мирних домовленостей. Як і перша така зустріч, що відбулася у Копенгагені наприкінці червня, нинішня проводиться за ініціативою України, яка просуває мирну формулу з 10 пунктів, запропоновану Володимиром Зеленським наприкінці 2022 року.

Тим часом представник МЗС Росії Марія Захарова назвала майбутню конференцію «не зустріччю дипломатів для вироблення політичних рішень», а «обманом», мета якого – “сколочування антиросійської коаліції”.

Українську делегацію у Ер-Ріяді очолюватиме керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *