В Національному музеї літератури України у проєкті «ритМИ і риМИ війни» відбулася презентація поетичної збірки Сергія Пантюка «Зникома зима». Сергій Пантюк – відомий український письменник, автор численних книг для дорослих і дітей, серед них і 19 поетичних збірок. Крім того, він перекладач, редактор, журналіст, громадський діяч і видавець, член Спілки письменників України, її секретар. Нині — головний сержант БПКР 23 окремого батальйону спеціального призначення Збройних сил України.
Daily Archives: 4 Серпня, 2023
Чого очікувати в Ер-Ріяді?
Китай погодився взяти участь у міжнародній мирній конференції в столиці Саудівської Аравії щодо миру в Україні без участі в ній представників Росії. Саме на це і був приціл організаторів конференції в Ер-Ріяді! Нагадаю, в найближчі вихідні в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбудеться мирна конференція щодо становища в Україні. У цьому форумі візьмуть участь делегації з 30 країн світу. Однак Росія на конференцію не запрошена.
Спогади про буремні часи
Із щоденника провінційного читача… Дуже добре, що Микола Кульчинський розповів свою життєву сагу. Бо зафіксував не тільки живу історію, яку ми ще переживаємо, але й дав змогу подумати над причинами наших українських невдач. Дисидентом він став на Дніпропетровщині разом з Іваном Сокульським. Але втрапив не до політичних в’язнів, а до кримінальників. Як при цьому вижив – він розповідає. А ось як зберіг чистоту душі, мови і помислів – треба додумувати читачеві.
Перший дзвіночок
Льоня любив приїжджати до Чернівців пізно влітку. Він робив це регулярно і його друзі — Ігор, Вовчик і Толик з дружинами — щоразу радісно обіймали його, привітно примовляючи: «Ти не старієш, жидівська морда!». Льоня справді тримався, не старів. Він завжди спинявся у старому готелі в центрі міста, неподалік чернівецького будинку, де народився, та рідної школи. І завжди мав з собою прапорці Ізраїлю, які клав поруч з українськими, коли проводив свої публічні зустрічі.
Про молоду панну і некрофільну відьму
Рашка це пізній вечір перед ніччю. Перед кінцем. Натомість Україна – це сонце, як поступово піднімається з-за горизонту над тимчасовими руїнами та свіжим болем. В ситуації, коли конкретний українець – попри те, що він, можливо, робить дещо, а може, багато чи навіть дуже багато для перемоги – потрапив у стан «очікування», не може змінити ситуації, яка ніби «зависла», варто подивитися з більших висот на те, що є, що відбувається.