Політика

Чи буде Америка знову світовим, сміливим лідером?

США ще ніколи не були тaкими кволими та інертними як сьогодні. І візит держсекретаря Сполучених Штатів Ентоні Блінкена в Європу є цьому яскравим підтвердженням і свідченням. Він цілий день вештався позавчора по Парижу і намагався переконати усіх парижан і загалом французів, що ідея їх лідера надсилати французьких солдатiв в Україну — хибна і небезпечна ідея…

Однак аргументи Блінкена не переконали ані президента Франції Макрона, ані його колегу, міністра закордонних справ Франції Стефана Сежурна.

Макрон, взагалі красавчик, відпарирував Блінкену і сказав, що у випадку з Україною Франція не буде просити допомоги в усього НАТО і не вимагатиме запровадження 5 параграфу Вашингтонського договору навіть якщо її віськові зіштовхнуться з російськими загарбниками.

Відтак, не солоно сьорбнувши, Ентоні Блінкен подався у Брюсель, до штаб-квартири НАТО. І вже там, з високої трибуни пан Блінкен заявив, що керівництво США не підтримує відправку іноземних військ в Україну.

За словами американського держсекретаря, США не підтримують ідею з військами в Україні, бо не хочуть “стати стороною цього конфлікту”. “США не підтримують відправку військ воювати в Україну. Ми дуже чітко заявили про це з першого дня: ми не зацікавлені в тому, щоб стати стороною цього конфлікту, але ми хочемо підтримати Україну, яка захищається від російської агресії”, – зазначив Блінкен.

А далі взагалі тринди-ринди! “Наразі у США не бачать ознак того, що російська агресія може поширитися на країни НАТО“, – заявив Ентоні Блінкен. “Зараз ми бачимо, що Росія повністю втягнута в цю агресивну війну всередині України, але ми не маємо індикаторів і попереджень про те, що війна Росії на території НАТО неминуча“, – додав пан Блінкен.

Самі бачимо як флюгер на даху Білого дому розвернувся на усі 180°. Риторика офіційного Вашингтону стала абсолютно протилежною тій, якою була ще кілька днів тому. Адже усі лідери НАТО включно з США стверджували, що якщо Україна не переможе у війні з Росією, то наступними жертвами Росії стануть країни Європи. А сьогодні вже все змінилося. Мовляв, Росія наглухо зав’язла в Україні, тож нехай там самі і борсаються, а Європі вже нічого не загрожує.

Отже, бачимо яскраву ілюстрацію того, що США сьогодні демонструють не політику, а політичну проституцію!

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *