Політика

Костюм, краватка і… кувалда у руках!

Президент Зеленський особисто подзвонив голові правління корпорації «Pfizer» Альберту Бурлі і обговорив питання, пов’язані з укладенням контракту на постачання в Україну вакцини Pfizer/BioNTech у найкоротші терміни. Офіс президента радісно рапортує і подає все це як велике досягнення. Деякі видання цитують працівників «Pfizer», де ті дивуються, мовляв, це велика рідкість коли голова правління корпорації спілкується напряму з президентом країни!..

Я не сумніваюсь, що це рідкість. Бо до такого ганьбища як особисто дзвонити голові корпорації і канючити вакцину, не опустились навіть президенти африканських країн!

Піаритись політики можуть по-різному. Але піаритись на тому, що ти абсолютно бездарний керівник та організатор – до такого можуть додуматися лише в офісі Зеленського.

По-перше, чому цей дзвінок – піар і тільки піар? Та тому, що не змінить цей дзвінок абсолютно НІ ЧОРТА. Ну, послухайте! «Pfizer» — не бюро добрих послуг, це комерційна компанія, мета якої – заробити грошей. Зараз у «Pfizer» — зоряний час. У «Pfizer» за їхнім препаратом в черзі стоять цілі країни, при чому не такі, де в президенти обирають коміка, а ті, де виробляють BMW, «Alfa Romeo» та «Volvo». Вакцину «Pfizer» контрактувати почали ще влітку. Аби здобути вакцину для своїх країн, чиновники тих країн не гребують нічим. Це в нас з Гладковського, що дав фронту класну спеціалізовану вантажівку на базі «МАЗу», зробили ворога за те, що він завіз до України з Росії необхідні прилади. Коли представники Чехії тим самим способом, за готівку купляли в Україні медичні маски – в своїй країні вони стали героями.

Що в цих умовах може змінити дзвінок Зеленського? Нічого! Голова правління дасть наказ переглянути існуючі контракти на користь України? Смішно! Тоді навіщо дзвонив? Відповідь: це – аналог старого совкового плакату «О каждом из нас заботится Сталин в Кремле». Їхня панська милість президент на всю країну показали як вони про всіх нас турбуються. Бачте? До самого головного у «Pfizer» подзвонив!

Я навіть не сумніваюсь, що чимало наших співгромадян на це шоу «поведуться». Бо у нас люблять, коли генерал з автоматом біжить в атаку! Або директор заводу з кувалдою серед робітників…

Хоча насправді все це – ознаки кепського керівника, який не на своїй посаді. Ще коли я, випускник вишу, керував зміною ремонтників на заводі, ІТРівці мені казали – за кувалду хапаються від невміння керувати. І це – правда. Бо обов’язок генерала – не з автоматом навперейми перед військами бігати. Його місце – в штабі над мапою і документами, думати як провести операцію максимально ефективно і за мінімальних втрат.

Колись я випрацював для себе індикатор хренового керівника. Якщо директор фірми набивається в друзі – з фірми треба тікати. Бо директор фірми не мусить бути кожному за панібрата – він мусить приносити багато прибуткових замовлень. Дружити я й без нього маю з ким – а на роботу ходжу, аби гроші заробляти.

Чому Зеленський особисто дзвонить голові правління «Pfizer»? Бо коли влітку всі передові країни контрактували вакцину, міністр Степанов палець о палець не вдарив. Коли навіть почали процедуру закупівлі вакцини, Степанов сам добився, аби компанія «Медзакупівлі» узгоджувала тип вакцини з МОЗ, а МОЗ натомість (тобто Степанов особисто) затвердив купівлю лише одної вакцини – «Sinovac». Про це розповів керівник «Медзакупівель» Арсен Жумаділов. Нарешті, на кінець січня 2021 р. вакцина «Pfizer» в Україні не була навіть зареєстрована. Саме через те в Україні вакцинація ще досі не розпочата.

А ще раніше міністр Степанов так гарно забезпечив лікарні костюмами біозахисту, що Зеленський фотографувався з лікарями в костюмах від фонду Порошенка. Всі ці викрутаси для міністра Степанова пройшли без наслідків – він продовжує керувати медициною. І ще довго таким чином керуватиме, повірте.

Зате – голові правління «Pfizer» дзвонить сам Зеленський. Окрім нього — більш нема кому…

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *