Нам важко обʼєктивно сприйняти пафосні слова речників США про те, що росія у війні проти України не досягла і не досягне своїх стратегічних цілей. Заважають нашому оптимізму щодобові уламки шахедів, пожежі і залишені ЗСУ містечка Донбасу.
Але стратегічна ціль росії не у спустошенні України чи у знищенні української державності. Війна проти нас – це інструмент боротьби проти усталеного фінансово-економічного порядку, який уособлюють США.
І от з цієї точки зору (а саме її відстоюють речники Пентагону і Білого дому), справді, агресор не досяг і не досягне стратегічної цілі. Поглянемо на факти. Вони — річ уперта.
За 10 років руйнування усталених в Європі кордонів і усталеного економічно-фінансового порядку на сьогодні з десяти компаній, акції яких мають найвищу вартість за одиницю, вісім зареєстровані та мають юрисдикцію в Сполучених Штатах Америки:
1. **Berkshire Hathaway Inc. (BRK.A)**
2. **NVR Inc. (NVR)**
3. **Seaboard Corp. (SEB)**
4. **Booking Holdings Inc. (BKNG)**
5. **AutoZone Inc. (AZO)**
6. **Markel Group Inc. (MKL)**
7. **Alphabet Inc. (GOOGL)**
8. **Amazon (AMZN)**
Станом на 3 листопада 2024 року, державні боргові цінні папери (облігації) з найвищим кредитним рейтингом належать країнам зі стабільною економікою та високою платоспроможністю. Рейтингові агентства, такі як **Moody’s**, **Standard & Poor’s (S&P)** та **Fitch**, присвоюють найвищий рейтинг **”AAA”** таким країнам:
– США
– Німеччина
– Швейцарія
– Сінгапур
– Австралія
– Канада
– Нідерланди
– Норвегія
– Швеція
– Данія
Облігації цих країн вважаються найнадійнішими інвестиціями, оскільки ймовірність дефолту за ними є мінімальною. Відповідно, їхня дохідність зазвичай нижча порівняно з облігаціями країн із нижчим кредитним рейтингом, оскільки інвестори готові приймати менший дохід в обмін на вищу безпеку вкладень.
Всі спроби Путіна в рамках БРІКС знищити американський долар і замість нього запровадити юань чи щось брексівське зазнали повної катастрофи. Як зазнає катастрофи і російський рубль.
Хто б не був президентом США, він ніколи не погодиться на знищення усталеної після Другої Світової фінансово-економічної системи і не зніме з Москви драконівські санкції за нинішньої поведінки і риторики Кремля. Тоді що робитиме Путін із захопленими руїнами Донбасу? Яким ядерним ударом він може поправити курс у прірву, на який Путін власноруч поставив свою недоімперію? Гарматне мʼясо, за яке він почав платити, потребує великих грошей. Йому їх не дає російська економіка і ніхто з його “друзів” по БРІКС не дасть.
Щоосені, в листопаді дні коротшають, а ночі довшають. Нам тут, в Україні здається, що скоро настане суцільна ніч. Але це не так. Найтемніший час перед світанком. А світанок скоро буде. Раніше, аніж прогнозують найоптимістичніші аналітики.
Віктор Лешик