Політика

Польські вибори…

Не буду себе завчасно тішити попередніми результами виборів у Польщі… Послухаюсь мудрих: “Не кажи “гоп”, доки не проїхав Чоп”! Відомо, що у Польщі була дуже висока явка виборців і, за попередніми підрахунками, опозиційна коаліція на чолі з Дональдом Туском зможе сформувати новий уряд Польщі. Виступаючи перед прихильниками лідер “Громадянської коаліції”, експрем’єр Дональд Туск заявив: “Польща перемогла, демократія перемогла. Це кінець поганих часів, це кінець керівної партії Партія і справедливість” (ПіС).

Для України результати екзитполів виглядають оптимістично, оскільки ультраправа партія “Конфедерація”, яка виступала проти продовження підтримки України і один з лідерів якої Гжегож Браун долучився до кампанії “Стоп українізації Польщі”, отримала менше голосів, ніж прогнозували опитування, і не змогла стати третьою політичною силою країни.

Всі інші партії та коаліції виступають за підтримку України в умовах війни з Росією.

Водночас, яка б партія не очолила формування уряду, навряд чи відбудеться зміна політики Польщі щодо імпорту українського зерна, на яке накладено ембарго з весни цього року. Ця політика, яку запровадила керівна партія “Право і справделивість”, має підтримку в усіх інших опозиційних партіях Польщі.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *