Політика

Тепер туда «нє єдут поєзда»!

«Шах і мат» Росії та Німеччині оголосив мінтранс Литви! У Литві почали розбирати залізничні колії, що ведуть до Калінінграда… Вільнюс не дослухався ані до рекомендацій Єврокомісії, ані до вимог канцлера Німеччини Олафа Шольца розблокувати транзит підсанкційних товарів з Росії до російського анклаву Калінінграда…

Більше того Литва вирішила вчинити кардинальніше — і зайнялась демонтажем залізничних шляхів, які сполучають Росію і Білорусь з Калінінградом.

«Утримання цих залізних колій є досить затратним для Литви і вона ними не користується. Адже всі ці лінії електрифіковані, це потребує величезних витрат. Самі ж шляхи абсолютно не потрібні Литві, а обслуговували виключно інтереси Калінінграда. Раніше держава отримувала від їх експлуатації економічну вигоду, але через припинення транзиту необхідність функціонування цих гілок залізниці відпала. Мешканці населених пунктів можуть скористатися автомобільним транспортом», – прокоментував початок робіт голова Мінтрансу Литви Міндаугас Манджейка.

Як робочу силу при демонтажі колій використовуватимуть громадян України.

«Нам потрібно максимально здешевити процес, а біженці з України потребують роботи. Також вони дуже мотивовані у цьому питанні», – додав пан міністр.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *