Політика

Відміряв собі ще шість років

Сполучені Штати та більшість країн Європейського Союзу (20 з 27 країн) бойкотували кремлівську церемонію приведення до присяги путіна на новий шестирічний термін як президент РФ. У вівторок, вступаючи вп’яте на посаду глави держави, путін склав присягу президента в Андріївській залі Великого Кремлівського палацу.

Представник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив журналістам, що представника США під час інавгурації не було. Після цього Метью Міллеру було поставлене запитання: чи означає це, що США не вважають путіна легітимним президентом? Представник Держдепартаменту відповів: “Ми, звичайно, не вважаємо ці вибори вільними та справедливими, але путін – президент Росії. Така прикра реальність”.

Вчора у Брюсселі під час засідання міністрів закордонних справ Євросоюзу було заявлено, що посол ЄС у Росії Ролан Галараг не був присутній на церемонії, що відповідає позиції більшості держав-членів Євросоюзу.

Європейський дипломат уточнив, що 20 країн-членів ЄС бойкотували захід, але кілька інших країн: Франція, Словаччина, Греція, Мальта, Кіпр та Угорщина надіслали своїх представників на церемонію. З послом Бельгії в Росії – на разі не прояснилась ситуація. Чи був там сам посол, чи хтось рангом нижче.

Міністерство закордонних справ Німеччини вчинило більш рішуче і відкликало свого посла з Москви саме в день інавгурації. Начебто для консультацій.

Різна позиція західних країн щодо участі в інавгурації в кремлі продемонстрували розбіжності і відсутність консолідації серед країн ЄС стосовно того як вибудовувати контакти з Москвою після більш, ніж двох років російського вторгнення в Україну. Уряди західних країн засудили ці “перевибори” як несправедливі та недемократичні, а Україна затаврувала путіна як “архітектора” російського вторгнення в суверенну державу.

“Україна не бачить правових підстав для визнання його демократично обраним та легітимним президентом Російської Федерації”, – йдеться у заяві МЗС Україн

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *