Політика

«Вирахуй мене»

Коли політика все більше набуває ознак шоубізнесу, а шоумени не лише пробують себе в новій якості, а й збирають переможні «аншлаги», пропоную розвагу. Взагалі-то могло б вийти токшоу, де учасники намагаються сформувати коефіцієнти для певних політиків, і далі спрогнозувати подальші їхні вчинки.

В математиці навіть найскладніші функції можна досить точно представити степеневими рядами зразка: y = a + bx + cx2 + dx3 + … Чим більше число степенів зі своїми коефіцієнтами, тим точніше описується функція. Я спробував описати за цим принципом характери деяких відомих особистостей, щоб мати можливість спершу пояснити, а потім і прогнозувати їхні вчинки.

Наприклад,
Петро П.:

• а – сміливий комерсант (ще школярем торгував гумовими жуйками, а тоді це називалося спекуляцією й осуджувалось);
• b – знову комерсант – гнучкий комерсант-організатор, добре відчуває кон’юнктуру, бачить перспективні ніші (легко перейшов з табору борців з націоналізмом до націоналістів, від прихильників могутньої федеративної держави до самостійної України);
• с – і ще раз комерсант, тепер вже політичний (надає різноманітні, навіть матеріальні послуги, щоб отримати у відповідь послуги політичні);
• d – манія величі. Вважає себе геніальним і непомильним (прийняв виклик кандидата З.: добре підготувався, виразно зрежисирував, гарно імпровізував під час дебатів на стадіоні, але не відповідав на питання по суті (до речі, бездарно озвучених суперником) ніби важко було передбачити, що такі питання будуть).
Петро П. прогнозований, бо в основі будь-якої його діяльності лежить користь і гординя. Ним можна керувати.

Володимир З.:

• а – нормальний пацан за мірилами криворізького дворика;
• b – самодіяльний актор (непоганий як актор на аматорській естраді, але як драматичний актор – поверховий, зі слабкою енергетикою (робота в фантазійному фільмі про «слугу народу» досить посередня);
• c – здібний, дещо авантюрний продюсер;
• d – комплекс меншовартості намагається маскувати величчю.
Володимир З. хоче всім подобатися, і як будь-яким самодіяльним актором, ним можна керувати оплесками і свистом.

Віктор М.:

• а – полум’яний комсомолець;
• b – на початку кар’єри зрадив основним принципам своєї професії в ім’я боротьби з ідейними ворогами комуністичної держави, і вже не зупинився в зрадах до теперішнього часу.
• с – типовий сублідер. Як і в зграї щурів, в партії він підходить до «годівниці» другим, після лідера, але «покриває самок» (захоплює активи) на рівні з лідером (може не найсильнішим, але найагресивнішим щуром), і на рівні з лідером бере участь в виборі стратегії зграї.
• d – КДБ СРСР не потрібно було його вербувати, бо Віктор М. вже був «завербований» ідеєю. Він просто опредметив ідею у вигляді конкретного хазяїна, («контори» і імперії) і, зрештою, отримував від служіння їм всі можливі види задоволення. Тепер він отримує задоволення від служіння «рашавельт» і «лічно, персонально» його високості («альфа самцю») Путіну. Віктором М. завжди керуватиме «альфа самець».

Для презентації методу вибрано лише три гіпотетичних персонажі, а для їхньої характеристики використано лише чотири коефіцієнти. Кількість коефіцієнтів можна збільшити. Є персонажі, котрі прямо напрошуються, щоб їх привселюдно «проаналізували».

Володимир Фесенко, «ГРІНЧЕНКО-інформ»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *