Політика

Ярлики зарозумілого посла

Посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон назвав лідера і ідеолога Організації українських націоналістів Степана Бандеру «пособником нацистського режиму». «Ми рішуче засуджуємо будь-яке прославляння пособників нацистського режиму. Час Україні змиритися зі своїм минулим», — пише посол на Twitter, коментуючи смолоскипну ходу до дня народження Бандери.

Не буду зараз подавати свого бачення щодо ролі Бандери як символу українського визвольного руху. Так само не буду запитувати, чи відповість на цей характерний «недипломатичний» пасаж керівництво української держави.

Скажу лиш, що заява ізраїльського посла абсолютно співзвучна з позицією ворога України – путінської Росії. Тієї самої Росії, керівництво якої марить тоталітаризмом і цинічно втручається у внутрішні справи західних демократичних держав. Тієї самої Росії, спецслужби якої вбивають громадян інших країн – як радянські спецслужби вбили колись і самого Степана Бандеру.

Також висловлю сумнів, що до компетенції дипломата належить давати оцінку історичним постатям іншої країни. Фаховий дипломат ніколи не дозволить собі робити подібні скандальні заяви.

І ще скажу, що ми, українці, не нав’язумо іншим народам, кого із їхніх діячів їм славити, а кого проклинати.

Відповідно, ми самі, громадяни України, визначаємо своїх героїв і зрадників. Без допомоги і повчань з боку Ізраїлю, Росії, Польщі чи будь-якої іншої країни.

При цьому нагадаю, що ще у 2008 році Верховна Рада України визнала Голокост геноцидом євреїв. Однак Ізраїль досі так і не визнав Голодомор 1932 – 1933 років геноцидом українців.

Михайло Сидоржевський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *