Політика

Їхній рублик стає схожим на бублик

Війна з Україною, що триває третій місяць, спалює гроші російських платників податків зі швидкістю близько мільярда рублів на годину, випливає з офіційних даних Мінфіну, опублікованих вчора. У квітні російський федеральний бюджет витратив за статтею «національна оборона» 628 млрд рублів. В середньому військова машина «з’їдала» по 21 млрд рублів на день — суму, яку можна порівняти з річним бюджетом, таких регіонів, як Калмикія або Єврейська автономна область.

Порівняно з останніми довоєнними місяцями, оборонні витрати бюджету зросли більш ніж удвічі. Війна дорожчає в міру того, як наступ російської армії буксує, втрати множаться, а плани блискавичного бліцкригу доводиться викидати у смітник.

Так, у лютому на тлі підготовки кампанії, перекидання техніки та сил до кордонів України, витрати зросли до 369 млрд. У березні, коли війна увійшла в активну фазу, їх довелося збільшити ще на 81 млрд, до 450 млрд , а у квітні — ще на 178 млрд, а це вже півтрильйона рублів.

І хоча російська скарбниця продовжує отримувати приплив сировинних податків в обсязі більше трильйона рублів на місяць, а нафтове ембарго Євросоюзу так і залишається нереалізованим планом, різке зростання військових витрат змушує бюджет тріщати по швах.

У квітні Мінфін росії зафіксувало перший цього року дефіцит: доходи уряду виявилися меншими за витрати на 262,3 млрд рублів. За підсумками року зверстаний із профіцитом бюджет піде в глибокий мінус, визнав наприкінці квітня міністр фінансів Антон Сілуанов. За його словами, дефіцит скарбниці становитиме близько 1,6 трильйона рублів.

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *