Суспільство

На трансформаторному фронті без мізків

Маючи перший фах електромонтера, знаю, що кажу. Ті, хто знищують наші енергетичні об’єкти, приречені! Пам‘ятаєте яскраві попереджувальні плакати на трансформаторних будках тощо? Вишкірений череп і грізна засторога: «Не влізай! Уб‘є!» Лаконічно і зрозуміло. Тому нормальні люди, окрім електриків, ніколи туди не лізли. На таке могли зважитися тільки напідпитку або взагалі без мізків.

Або й те, й інше, як у теперішніх обстрілах російськими нелюдами ГЕС, ТЕЦ чи АЕС. Наведу приклад із своєї практики ігнорування отого застереження: «Не влізай!»

Темної ночі мене викликали на роботу, бо на фермі бригади №1 зникло світло у сараї, де утримувалися бики. По дорозі дізнався: є потерпілі. Що сталося? Поки сторожі спали, бик якось відв‘язався і пішов гуляти сараєм. На волі роги у нього стали чухатися дужче і він навіщось вдарив ними у дерев‘яні двері до кімнатки, де стояв електричний розподільник з рубильником. Це великий металевий шкаф, двері якого відчиняються спеціальним ключем.

Ага: звісно, там теж усіх, які не електрики, лякав стандартний череп і оте куце: «Уб‘є!» Та бик — не усі! Він дужий! У нього нарешті є роги! Нерозумна тварина почала «бикувати». Тобто навіщось била рогами у металеві двері. І робила це вперто і дужче й дужче. Бо, повторюю, засув там був досить надійний.

Нарешті двері не витримали цього натиску і відчинилися. А агресивний бик продовжував свою атаку тепер прямо на 380 вольт… Після замикання світло в сараї різко зникло, а великий і дужий представник ВРХ так і залишився лежати біля щита.

Звісно, шукати якусь логіку у нерозумної і тому загиблої тварини, річ марна. А те, що нині щось подібне коять рашисти з електричним господарством України, є НП світового масштабу. Проте фінал, немає сумніву, буде подібний до отого випадку на колгоспній фермі. Бо кремль діє точнісінько, як примітивна дужа і обмежена тварина: сила і роги (ракети) поки ще є, а розум, то зайве.

Світла нам усім і тепла!
А здичавілих орків жде біда!

Павло Кущ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *