Суспільство

Практичний вишкіл «танкової каруселі»

У 169-му навчальному центрі Сухопутних військ Збройних Сил України, що на Чернігівщині, триває підготовка танкістів за новими стандартами.

Головним критерієм у підготовці танкістів є набуття практичних навичків у досконалому застосуванні бойових машин та штатного озброєння у різних видах бою.

Практична підготовка танкістів проводиться як індивідуально, так і в складі екіпажів, за багатьма тактичними прийомами, які до навчальної програми включені з врахуванням набутого досвіду в АТО.

Серед основних практичних елементів, які відпрацьовують танкісти є «терикон» — вихід танку за визначеним маршрутом, нанесення вогневого ураження та швидка зміна позиції, «штани» — ведення вогню по черзі з двох вогневих позицій, «танкова карусель» — постійна зміна положення танку на місцевості в межах опорного пункту з метою забезпечення живучості та ускладнення противнику ведення прицільного вогню у відповідь, коли одна машина знаходиться в районі завантаження, друга висувається в район очікування і третя — на вогневій позиції.

Важливою складовою в підготовці танкістів є подолання смуги перешкод фахівців танкових підрозділів, яка складається з вісімнадцяти елементів та перешкод. Це евакуація пораненого та надання першої медичної допомоги, подолання колоди, конструкції довжиною 8 метрів на висоті 40 сантиметрів, перехід тунелю з траншеєю, перенесення споряджених снарядів, перекочування бочки з паливом, ведення бою поза машиною та під прикриттям тощо.

− Ця смуга створена перш за все для того, щоб екіпаж навчився діяти впевнено, згуртовано і рішуче за будь-яких критичних ситуацій. Наприклад, за умови підбитого танку, ведення бою поза машиною, або евакуації пораненого, − говорить начальник Циклової комісії тактичної підготовки школи танкістів Михайло Бритковський.

Загалом, викладачі навчального центру постійно намагаються удосконалювати елементи фахової підготовки спеціалістів танкових підрозділів, використовуючи як закордонний, так і власний, набутий на полі бою, досвід.

Ігор Березинський,
підполковник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *