Суспільство

Шахраї для безграмотних організмів

Люмпенів завжди була більшість. Але люмпени за своєю сутністю не активні. Це інертна маса. Яку важко підняти навіть для того, аби «віднімати і ділити”. Але коли люмпен з якоїсь причини стає активним, тоді – винось святих з хати. У 1917 році Російська імперія була у найкращому стані за решту європейських країн, що воювали.

Бо. Найменша кількість мобілізованих на фронт на тисячу населення. Найменша кількість втрат на тисячу мобілізованих. На складах – мільйони пудів запасів зерна. Один з найменших у Європі рівнів інфляції. Величезний золотий запас.

А потім люмпен піднявся (вірніше, його підняли маркетинговими прийомами, витративши гігантські кошти) і став активним. І пішов не лише «віднімати та ділити», але й «грабувати награбоване». Примара «халяви». Вірніше – обіцянки «халяви».

Знайшлися шахраї, які наобіцяли люмпену те, чого він прагнув найбільше: не працювати, але жерти смачно і пити солодко. І сказали шахраї: ми вам побудуємо гарне життя. Працюватимете скільки схочете, а їстимете – скільки зможете. І «сухий закон скасуємо».

Насправді серед «революційних матросів і солдат» реальних фронтовиків була меншість. Основна маса – це солдатня із запасних полків, яка на війну не хотіла, бо там стріляють, а хотіла «віднімати та ділити». Балтійський флот цілу війну практично бездіяв. Матросня опухла від неробства, нудилася і стала чудовим живильним середовищем для пропагандистів типу дизертира-алкаша Дибенка.

Найстрашніше, що шахраї самі вірили у свої побрехеньки. Більшість навіть серед революціонерів бути тупими малоосвіченими або зовсім безграмотними організмами. У найкращому випадку вони мали залізні горлянки й уміли красиво кричати з трибун. Стадіонів тоді не було, але майданів і броньовичків вистачало.

У результаті «революційні матроси і солдати» за діяльного сприяння найманців з числа латишів та китайців, підняли у владу більшовиків, які обіцяли найгучніше та найбільше за усіх. Голова Раднаркому Ленін був напівбожевільним юристом-недоучкою. Заочник. Теоретики марксизму називали його «примітивом». Зате харизму, як і будь-який божевільний, мав неабияку і міг годинами нести маячню про світле майбутнє.

Маячню на кшталт «Комунізм – це радянська влада плюс електрифікація всієї країни» слухали з роззявленими пащами безграмотні ходячі шлунки з трьома класами освіти або зовсім неписьменні. І влаштовували овації: глянь, як дядько красиво розповідає. Оцей вже точно зробить нам щасливе життя. З рештою верхівки більшовицької влади ще гірше.

Ось вам на вибір: наркомат з військових і морських справ очолили матрос Павло Дибенко (освіта – 3 класи), Микола Криленко (1-й курс філологічного факультету) та Антонов-Овсієнко, випускник піхотного училища, підпоручник (лейтенант). Освіта наркома праці Шляпникова – три класи церковно-приходської школи, наркома внутрішніх справ Рикова – незакінчений перший курс юридичного факультету, наркома у справах торгівлі і промисловості Ногіна – 4 класи, наркома землеробства Мілютіна – незакінчений другий курс комерційного інститут, наркома у справах національностей Джугашвілі (Сталін) – незакінчена духовна семінарія. Голову ВЧК Дзержинського виключили з 8 класу гімназії за неуспішність. Голова ВЦВК Свердлов закінчив 4 класи гімназії.

Комунізму у них не вийшло. Спочатку вийшла гіперінфляція з випуском лише у 1922 році двох квадрильйонів паперових рублів, потім карткова система, колгоспи, голодомори і ГУЛАГ. А обіцяночки, які вони з броньовичків кричали, обіцяночками й залишилися.

Нічого не нагадує із сьогодення?
У 2019 році навіть ті, хто ніколи не голосував, полізли (вірніше їх погнали маркетинговими прийомами, витративши колосальні гроші) на дільниці «закінчувати епоху олігархів», а головне – вони чомусь вважали, що їх поведуть «віднімати і ділити»…

Павло Бондаренко

1 Коментар

  1. Анатолій Пінчук

    Згоден! От тільки 2019 рік щось занадто затягнувся, вже третій рік продовжується…
    Чи може лише зима, до якої так «гарно» підготувалися слуги найвеличнішого пройдисвіта, заставить цей 73%-ний нарід задуматись?
    Але це вже надто дорога ціна, не хотілося б…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *