Суспільство

Світ не розуміє рускоговорящих українців

Тут приклад наскільки важливою є мова! Ситуація 1. Заходимо із сином у ліфт, там німці, посміхаються Матвію. Матвій до них знайомитись. Англійською питає, як їх звати, звідки вони. Німець відповідає англійською, а далі сам запитує російською:
— А я знаю, аткуда ти. Із Украіни.

Я — англійською:
— Так, але він не розмовляє російською. Ми говоримо лише українською або англійською. Для нас це принципове питання. Росія щодня намагається вбити цього хлопця.

Німець:
— Правда? А я бачу вже тиждень, що всі українці тут російською говорять. Люди з вашими прапорами стоять, але постійно говорять російською. У вас же налагоджується ситуація?

Вийшла з німцем, провела інформаційну лекцію, показала фото загиблих друзів, новини про трагедію на Харківщині. Запитала про кількість людей у його сімʼї, показала вбиті родини у Грозі. Показала вбиту дівчинку Лізу та інших дітей, яких вбили росіяни. Німець почав своє переосмислення.

Ситуація 2. Повертаюсь від нього до ліфта. Заходимо, а там мама з дитиною російською говорять. Я сину:
— Матвійко, виходимо звідси, тут росіяни.
Жінка з ходу:
— Ти што бля*ь вабщє єб*нул*сь, я із Украіни ваабщєта. Кахова х*я ти гаваріш, што я руская?
Двері закрились.

Так само можуть закритись двері світової підтримки та розуміння України, якщо нічого не змінимо. Німець не розумів, що є не так із російською мовою і що ми не одна культура з Росією. Це після 1.5 років повномасштабної кривавої війни. А що думає про нас увесь світ?!

Пропаганда Росії працює. Все гучніше. Постійно моніторю іноземні ЗМІ, нас там все менше. А фейків та маніпуляції більше. Акценти проти нас. Це дуже небезпечно.

Люди! Говоріть українською за кордоном, будь ласка. Говоріть про Україну за кордоном. Кожна ваша російська у публічному просторі — допомога Росії. Кожна ваша проігнорована спроба розповісти про Україну — допомага Росії. Ви дійсно хочете грати на боці Росії?

Надія Потоцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *