Суспільство

Як не виглядати нерозумним

Не вистромляйся, як Пилип із конопель, не йди туди, куди тебе не кликали, і не йди тоді, коли тебе не чекають. Не плутайся під чужими ногами, не встрявай у чужі справи. Нав’язуючи свою небажану допомогу, можеш зашкодити не тільки чужим планам, але й собі. Не намагайся виглядати розумнішим за інших. Мудрі люди цим не хизуються.

Не сперечайся з дурнями, бо це марно. Не вступай із ними в спілку. Не матиме від цього користі ніхто. Не ганьби інших. Це не є прикметою розуму. Нерозумно спілкуватися тільки з друзями, сторонячись ворогів. Тільки в розмові з ними складеш собі істинну ціну.

Почуття гумору – мірило розуму. Не вдавай із себе щось – обдуриш не тільки когось, але й себе. Не поділяй людей на чоловіків та жінок. Як серед тих, так і серед тих є розумні і не дуже. Не чекай схвалення дій, які тебе розвивають. Виходь із-під чужої опіки.

Не підозрюй когось у всіх гріхах. У тебе їх, можливо, набагато більше. Не женися назламголови за щастям. Воно ближче, ніж гадаєш. Не марнуй час на химерні плани, та ще і вголос. Не бери в борг і не давай у борг – однаково можеш програти.

Не провокуй близьких людей на негідні вчинки. Не хитруй, аби дістати щось безкоштовно. Зрештою, це обійдеться дорожче. Платити за себе і дякувати, навіть коли цього від тебе не чекають, – прикмета гідности. Не міряй себе з кимось ні в чому. Нікого сліпо не наслідуй. Бо живеш для себе, а не для когось. Не будь відлюдьком. Будь людяним.

Мирослав Дочинець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *