Суспільство

Якщо…

Якщо тобі вдалося обдурити когось, це не означає, що він дурний, а ти розумний; це означає, що тобі довіряли більше. Якщо ти провів час із приємністю, він не втрачений. Якщо накопичувати знання без віри, – це пусте лахміття. Якщо ти навчився пробачати іншим, ти став зрілим; якщо навчився пробачати собі, – ти став мудрим.

Якщо не можеш скорити силою непокірного, спробуй лагідністю. Якщо Бог дав нам життя, значить, передбачив і те, чим його наповнити. Якщо й робити щось за спиною людини, то це молитися за неї. Якщо ти гадаєш, що гроші важливіші для тебе, ніж Природа, – спробуй затримати повітря, доки рахуєш свої гроші.

Якби ти знав, як рідко тебе розуміють правильно, ти би частіше мовчав. Якщо ти когось втратив, не надто переймайся: вони були призначені не для долі, а для досвіду. Якщо гадаєш, що час усе змінить, помиляєшся; змінювати доведеться самому.

Якщо знаєш правду, то брехню слухати легше. Якщо принижуєш інших, – вищим все одно не станеш. Якщо навчишся чекати, все прийде вчасно. Якщо знаходиш своє, то чужому вже не заздриш. Якщо цінувати щодня маленькі радощі, – прийде час, коли вони складуться у велике щастя.

Якщо ти народився в бідній родині, – це не твоя провина; а якщо в бідності помираєш – то це таки твоя. Якщо не зміниш своїх думок, не зміниш нічого. Якщо Бог руйнує щось у твоєму житті, – значить, на тих руїнах передбачає щось будувати.

Мирослав Дочинець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *