Суспільство

Знання — сила!

Розповідають, як колись, у далекій американській провінції, грабіжники зайшли в банк… Один з них вигукнув на вході: «Не рухатись! Гроші належать банку, а життя належить вам!» Всі присутні стрімголов лягли на підлогу. Це приклад того, як термін змінює сприйняття світу. Одна жінка провокативно лягла на стіл, але грабіжник сказав їй: «Це пограбування, а не згвалтування. Ведіть себе відповідно!» Це приклад того, як повинен вести себе професіонал — концентруватися на цілі.

В процесі втечі з місця пограбування, наймолодший з грабіжників (з академічним ступенем) сказав найстаршому, який ледь закінчив початкову школу: «Гей, старий, може порахуємо, скільки ми взяли?» Старий відповів сердито: «Не будь дурнем, тут дуже багато грошей, щоб їх перераховувати. Почекаємо, поки оголосять у новинах, скільки банк втратив». Це називається досвід — на сьогоднішній день досвід важливіше академічного ступеню.

Після того, як грабіжники зникли, директор банку сказав бухгалтеру, щоб той подзвонив до поліції. Бухгалтер відповів: «Стривай, давай спочатку додамо до вкраденої сумі ті 5 мільйонів, які ми викрали минулого місяця і скажемо, що їх теж вкрали». Це називається — використовувати будь-яку можливість.

Назавтра в новинах оголосили, що банк було пограбовано на суму 100 мільйонів. Грабіжники перерахували здобич, але нарахували всього 20 мільйонів. Вони почали бурчати: «Ми ризикували життям за нещасних 20 мільйонів, у той час, як банківське начальство вкрало 80 мільйонів не моргнувши оком. Напевно краще вивчати, як працює система, замість того, щоб бути простим грабіжником». Це називається — знання — сила!

Директор банку був дуже задоволений, а особливо тим, що його втрати на біржі були замасковані пограбуванням. Це називається — не боятися ризику.

Дай людині пістолет, і він зможе пограбувати банк. Дай людині банк і він зможе пограбувати всіх.

Сергій Чаплигін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *