Але спочатку я розкажу про мою собаку.
Коли ми з нею йдемо на прогулянку (до лісу), то маємо різні програми і різний порядок денний. Це нас не тільки не ображає й не відчужує, але й дозволяє побачити одне в одному іншого, а не лише себе. Цікаво, повчально, безболісно. Вона літає десь по кущах, іноді так захопиться, що й загубиться. Але ніколи не забуває про мене.
Daily Archives: 3 Грудня, 2017
Не «порожняк», а «Дивина» з Донбасу
Ото, бачите, через які живі заслони доводилося сьогодні пробиратися до концертної зали столичного Музею Івана Гончара, щоб почути спів «Дивини»?! Але, Богу дякувати, і гудзики на піджаку цілі, і концерт цього вартує. 19 років театр народної пісні, народжений у Донецькому національному університеті, направду дивує глядача, в Україні і не в Україні сущого, фольклорними самоцвітами Донбасу.
Черевички для Оксани (сєвєрниє, строітєльниє …)
«Велике» українське Піднебесся…
У Франца Кафки (здається, в оповіданні «Як будувалася велика китайська стіна») є такий образ: відстані в давній Піднебесній були настільки великі, а комунікації настільки слабкі, що новини з метрополії йшли в регіони століттями… По околицях «вживу» славили якогось давно померлого імператора, а вісті про воцаріння нового самодержця надходили тоді, коли й того вже похоронили…
Іван ДРАЧ і вічна нитка ворожості
Того разу Іван Драч нагадував мені Миколу Бажана.
Бажана, якого я не знав особисто, але знаю за віршем того ж таки Драча: «Я пам’ятаю Бажана старого// Він все частіше згадував про Бога// І все казав, доплентуючись вгору: // «Час, Господи, на самоту й покору»… Класик радянської літератури, її комісар, приставлений комуністами, про якого так багато гіркого сказав у своїх щоденниках Олександр Довженко, Микола Бажан в кінці життя повторював слова свого ідейного ворога – Евгена Маланюка…