Ексклюзивна хвиля

Архітектори бровєй або Льогкость в мислях нєобикновєнная…

«Курс філософії за 12 годин», «Історія світового мистецтва в трьох лекціях», «Как создать успєшний бізнес?» (вебінар 6 год. Вартість 1200 грн), «Как напісать і іздать бестселлєр за 90 днєй?», «Как сбросіть 20 кг за нєдєлю і прі етом єсть фсьо», ну і практичниїй хіт минулорічної давнини «Як за 4 місяці стати президентом або за тиждень народним депутатом».

Але ж спрацювало!!!
І всі ми опинилися в світі тотальних фейків, понятійної деструкції, світоглядної кризи, перманентного відчаю, де жоден факт, соціальна подія чи заяви державного високопосадовця розглядаються виключно у опціях гри, фіглярства, з позиції тотальної фейковості та «несправжньості», бо це лише актори, лицедії, маніпулятори, що захопивши владу в країні (та почасти і в світі теж), розігрують перед нами виставу з непередбачуваним фіналом.

Бажання людей здаватися кращими, розумнішими, освіченішими, дотепнішими, впливовішими та багатшими породжує попит на швидку освіту, дотепність, красу та інтелект.

Одвічне Хлєстаковське «Вот, кажєтся, в одін дєнь сєл і фсьо напісал. Всєх ізуміл.У мєня жє, гаспада, льогкость в мислях нєобикновєнная…» — стало суттю нашого часу.

Десятки тисяч хлєстакових всіх мастей запудрюють нам мізки, затьмарюють розум, обіцяючи «нові правила гри», підвищення зарплат і пенсій, супер успішні технології схуднення і збагачення, інноваційні прориви, вдале заміжжя, очищення карми та зняття родового прокляття.

«АРХІТЄКТОР БРОВЄЙ» — гадаю це фахово-лінгвістичний конструкт найточніше визначає суть нашого часу, де потуга та честь професійного терміну «архітектор» повністю нівелюється оцим міщанським солодкувато-гламурним «бровєй». Це як «дєпутат Ківа», «експєрт Пальчевскій», «пєвіца Камалія», «красівая Наташа Влащєнко», «апостол Мунтян», «журналіст Гордон» чи «Президент Зеленський». Цей ряд можна продовжити наступними професіями «режисер гі*на», «інженер ідіотизму», «вихователь дурості» чи «кухар *уйні».

І всі розуміють — пустишка, мара, привид, мильна бульбашка… але ж реагують, щось там кажуть, обговорюють, реагують…

І ось вже «пєвіца Камлія» вручає музичні нагороди, «експєрт Пальчєвскій» суне в мери Києва, «депутат Ківа» в студії у «красівой» Наташі Влащєнко розмірковує про лібералізм та «нео… блять как єво… марксізм кажється»… А «апостол Мунтян» виганяє бісів у Палаці спорту, а «журналіст Гордон» робить інтервью з Гітлєркіним, а президент Голобородько керує державою.

«Хлєстаков — це чорт, а я завжди хотів виставити чорта на посміховисько, — в одному зі своїх листів писав Гоголь до Бєлінського. — Пустишка, фігляр, дрібний біс без виховання, освіти, поверхневе брехливе «ніщо» раптом стає центром світу. Про нього говорять, ним захоплюються, його цитують, але в підсумку усі лишаються з носом. Бо чорт завжди обдурить людину, яка з ним злигається».

Це я до чого, панове?
А до того що «архітєктор бровєй» не збудує вам котедж в старо-англійському стилі, а шоумен замість обстоювання державних чеснот розіграє черговий сценарій малоросійського серіалу «Акакаяразніца».

Хоча, насправді, я тут пишу, власне, про нівеляцію ролі ПРОФЕСІОНАЛА та ФАХОВОСТІ у сучасному світі тотальних фейків, в якому ми опинилися саме завдяки тому, що всі так чи інакше прагнемо швидкої їжі, швидких новин, швидкого успіху, швидкої освіти.

«Диявол любить поспіх» проголошує турецька мудрість.
Велкам ту хелл, панове, ми вже тут! Єдине, що трохи тішить — так було завжди. Не ми перші і не ми останні. Тому трохи самоіронії та гумору у сприйнятті самих себе та оточуючої нас реальності ще нікому не завадили. А отже, фотографуйте котиків і песиків, бо лише вони — істина!!! Все інше — фейк.

Щиро ваш
«блогір» Антін Мухарський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *