Культура Суспільство

Безмежжя внутрішньої свободи

Може кому й пригодиться. У свої 62 я змінився: 1. Я любив своїх батьків, братів і сестер, дружину, дітей та друзів, а тепер я почав любити ще і себе. 2. Я зрозумів, що не Атлант. Світ не лежить на моїх плечах. 3. Я перестав торгуватися з продавцями овочів та фруктів. Декілька гривень для мене нічого не вирішують, але можуть допомогти комусь.

4. Я залишаю офіціантам чайові. Ці гроші можуть викликати посмішку на їх обличчі. Щоб заробити на життя, вони працюють набагато важче від мене. 5. Я перестав говорити людям похилого віку, що вони багато разів розповідають ту ж саму історію. Нехай буде так, якщо історія допомагає їм знову пройти провулками пам’яті і заново пережити найкращі моменти життя.

6. Я навчився не виправляти людей (якщо чесно — не завжди), навіть якщо знаю, що вони не праві. Це не моя робота зробити всіх ідеальними. Спокій дорожчий від досконалості.

7. Я роблю компліменти легко та щедро. Компліменти піднімають настрій не лише отримувачу, а й мені. І дозвольте невелику пораду: ніколи, НІКОЛИ не відхиляйте компліменти, просто скажіть «дякую». 8. Я навчився не турбуватися про складки на сорочці. Особистість важливіша за зовнішність.

9. Я йду від людей, які мене не цінують. Можливо, вони не знають, чого я вартий. Але ж я знаю… 10. Я не втрачаю холоднокровності, коли хтось грає брудно, щоб обігнати мене на щурячих перегонах. Я не щур, і не змагаюся. 11. Я вчуся не соромитися своїх емоцій. Мої емоції роблять мене людиною.

12. Я зрозумів, що з розумною людиною краще пожертвувати своїм его, ніж розірвати стосунки. 13. Я навчився жити щодня так, наче він останній. Зрештою, він справді може бути останнім. 14. Я роблю те, що робить мене щасливим. Я відповідаю за своє щастя, і я в боргу перед собою. Щастя – це вибір. Ви можете бути щасливими у будь-який час.

15. Я відпустив від себе гроші і вони почали приходити до мене… рівно в такій кількості, яка необхідна мені для нормального, щасливого, повноцінного життя.

Бажаю нам здобути цю внутрішню свободу задовго до 70…
Як аби просто зараз?..

Мирослав Бойчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *