Політика

50 хвилин Москви і Вашингтога

Перші підсумки телефонної розмови між Джо Байденом і Володимиром Путіним. «Джо Байден закликав Росію до деескалації напруженості з Україною. Він чітко дав зрозуміти, що Сполучені Штати та їхні союзники і партнери дадуть рішучу відповідь, якщо Росія наважиться вторгнутись в Україну», – заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Президент Байден також висловив підтримку переговорів на рівні дипломатів, якi розпочнyться на початку наступного року, переговорів на рівні дипломатів, починаючи з двостороннього діалогу зі стратегічної стабільності, в НАТО у форматі Радa НАТО-Росія та в Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Президент Байден повторив, що істотний прогрес у цих діалогах може відбутися лише в умовах деескалації, а не ескалації.

Помічник Володимира Путіна Юрій Ушаков сказав, що Росія задоволена телефонною розмовою між Путіним і Байденом, яка, за його словами, була зосереджена на гарантіях безпеки, яких Москва хоче від Заходу на тлі нарощування російських сил поблизу українського кордону.
Володимир Путін зауважив, що будь-які санкції можуть розірвати зв’язки між Росією та Сполученими Штатами і будуть великою помилкою.

Розмова, яку просив Путін, почалася о 15:35 за східним часом (20:35 за Гринвічем) і закінчилася вже за 50 хвилин, повідомили у Білому домі. Все решта — залишилось за лаштунками…

Ростислав Демчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *