Політика

НАТО вмикає «турборежим»

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив про стягування на східний фланг Альянсу об’єднаних Сил швидкого реагування НАТО до 300 000 військових. Вчора вранці Болгарія оголосила про висилання з країни 70 російських дипломатів. А прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі заявив, що президент Росії Володимир Путін не поїде до Індонезії на саміт G20 цієї осені. За словами Драгі, таке рішення ухвалив президент Індонезії Джоко Відодо.

Також учора Туреччина розблокувала вступ «нейтральних» Швеції і Фінляндії до НАТО. Сторони підписали спільний меморандум про взаємопорозуміння. Ще за якийсь час стало відомо про приземлення на територію Швеції двох бортів з війсковими Сил швидкого реагування НАТО.

І, так би мовити, «вишенька на тортик».

Вчора надвечір під час зустрічі міністрів оборони країн НАТО в Мадриді міністри Німеччини та Нідерландів заявили, що негайно нададуть Україні ще шість самохідних артилерійських установок (САУ) Panzerhaubitze 2000. Про це в Мадриді повідомили міністр оборони ФРН Крістіні Ламбрехт та Нідерландів Кайсе Оллонгрен.

«У Німеччині ми вирішили, що можемо віддати Україні ще три Panzerhaubitze 2000. Разом із Нідерландами це буде шість», — заявила Ламбрехт. У той же час, німецький міністр визнала, що тепер Німеччина вичерпала всі свої можливості надання Україні Panzerhaubitze 2000.
Нагадаю, раніше обидві країни передали Україні 12 таких САУ: ФРН – сім та Нідерланди – п’ять. Додаткові шість вирішили надати вчора на прохання міністра оборони України Олексія Резнікова.

Ростислав Демчук із Брюсселя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *