Культура Політика

Створили, але й поховаємо!

Країна 404 без українців нежиттєздатна. Її українці й створили: спочатку українські князі та бояри — Московію, а потім українські філософи, релігійні діячі та козацька старшина — Російську імперію. Список з прізвищ Скоропадського, Прокоповича, Розумовського, Яворського, Безбородька, Лопатинського, Лизогуба, можна подовжувати до нескінченності.

Українські генерали, адмірали, офіцери та солдати були основою імперської, а потім радянської армії. Милорадович, Гудович, Нахімов, Кішка, Паскевич, Демченко і знову до безкінечності. Загалом до 25% російського генералітету царських часів були українцями за походженням. В СРСР — Апанасенко, Малиновський, Тимошенко, Черняховський, Єрьоменко і далі, далі, далі…

Так само, як без українських вчених та винахідників не було б ніякої імперської та радянської науки і техніки: Корольов, Бондаренко (Катерина), Люлька, Григорович, Остроградський, Вернадський, Аркас, Костомаров, Писаржевський, Бобонич, Патон, Амосов і далі за нескінченним списком.

А культура? Крушельницька, Рєпін, Солов`яненко, Гоголь, Чехов, Малевич, Кандинський, Чайковський, Стравинський, Ніжинська, Вірський, Ахматова, Мишуга, Гіляровський, Достоєвський, Шульженко, Козловський, Бортнянський, нарешті “засновник російського хорового концерту” Максим Березовський, крайній у цьому переліку, але лише тому, що перераховувати можна до ранку.

Усі вони не просто будували та розвивали московську імперію. Українці разом з іншими іноземцями як люди, виховані поза традиційною московитською рабською психологією, вносили у імперське середовище свій подих вольності, без якого неможлива творчість.

І от тепер їм доведеться якось жити без українців. Звісно, там вони ще є, але якість вже не та. Бо, знаєте, зросійщення це не лише мова та косоворотка, але й ота психологія…

Тому у цієї імперії попереду деградація, гниття й розпад. От побачите. Українці її створили — українці її й поховають.

Павло Бондаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *