З мого щоденника провінційного читача… Їх може і не так багато, але вони голосні – тож і складається враження, що так багато хто думає. Що Росія не розпадеться, що вона монолітна … як СРСР перед 1991 роком. То я їх тролю, звісно, але вони аргументують свою позицію, мовляв, всі ті народи та регіони, що в РФ, не хочуть і не думають розбігатися по національних квартирах. Ага, щас!
Так ось не наш, а загрянишний (бо своїм вірять завше мало – я писав про розпад Росії у своїх книгах “Акурайку” та “В осім барку”, так пройшло непоміченим, а тепер кажуть, що я десь списав… ) автор Януш Буґайський наводить факти юридичних підстав\спроб визволення народів.
Дагестан у 1993 році проголосував проти конституції РФ і у 1994 році ухвалив свою власну. Чеченська республіка Ічкерія проголосила незалежність 1991 року і Москва у договорі від 1997 року визнала Чечню суверенною одиницею і суб’єктом міжнародного права. Що розтоптала те визнання – традиційно для російської підлості, але ми про юридичні підстави незалежності.
Калмикія. 2021 року найвищий представницький орган народу вимагав автономії та припинення етноциду ойрат- калмицького народу. Татарстан ухвалив свою конституцію у 1992 році, яка проголошує суверенітет. Чувашія, Удмуртія, Марій-Ел та Мордовія проголосили суверенітет у 1990- 95 роках та ухвалили свої конституції.
Калінінградська область – тобто окупована Східна Пруссія взагалі у міжнародному праві має неврегульований статус: згідно Потстдамської угоди 1946 року регіон не був переданий СРСР під анексію, а лише під адміністрування. Що не є ідентичним анексії. Питання часу: коли Німеччина наважиться заявити свої права?
І навіть, уявіть собі, у 90-і роки проголошувалися не тільки більш відома Уральська республіка, але й Вологодська, Невська, Воронезька, Поморська, Ненецька... 84 відсотки населення Свердловської області у 1993 році проголосували за створення Уральської республіки!
Бурятська автономна республіка проголосила свій суверенітет і в 1994 році прийняла конституцію. Так і якути поступили, де завжди був сильний націоналістичний рух. У Новосибірську в 2014 році мав пройти марш за федералізацію Росії під гаслом “Годі годувати Москву!”. Влада придушила марш, але настрої нікуди не поділися… А приморських партизанів у 2010 році не тільки суд виправдав, але й більшість мешканців краю були готові підтримати…
Так що тільки наше орієнтування на те, що сказали у Москві, змушує вірити у монолітність Росії, яка тріщить… ЗСУ допоможуть!
Василь Чепурний