Суспільство

У Письменницькому сквері

Іду кілька днів тому через Письменницький сквер, який хочуть перейменувати на сквер імені Ступки, а мені назустріч двоє гарних парубків. Один із них спиняється й пояснює, що вони з 91 школи, котра поряд, і їм треба записати на телефон коротеньке інтерв’ю про День Злуки. Просять мене сказати кілька слів.

Мабуть, вчитель історії в тій 91 школі дуже креативний — дав таке завдання старшокласникам. Я сказала кілька слів, згадала ланцюг 1990 року, що був першим кроком в самоорганізації українців. Почалося з ланцюга Єдності — скінчилося поки що двома Майданами…

Хлопці лишилися задоволені, похвалили мене за добрі історичні знання й побігли далі, бо розмовляти мали не тільки зі мною — ціле соціологічне опитування, мабуть, у них вийшло.

Дивлячись на тих гарненьких україномовних парубків, я згадала, яким був Письменницький скверик у 1990 році — суцільні тобі російськомовні люди, серед яких купа сталіністів і сталіністок, чекістів і чекісток. Ланцюг Єдності проходив у 1990 році проспектом Перемоги — метрів 200 від скверика. І скількох людей, із тих, хто в ньому стояв, уже немає. Але який тоді був підйом! Справжня ейфорія!

Наша історія різна, але є в ній неймовірні сторінки жертовності, солідарності і людської гідності. Саме тому Україна переможе.

Роксана Харчук

1 Коментар

 1. Анатолій Пінчук

  Дуже добре, що в наших містах, особливо в Києві, вже маємо досить багато молоді, що говорить рідною українською мовою!
  Але! Вже пішло четверте десятиліття, як Україна здобула Незалежність. Та скільки часу було втрачено марно! Перші два президенти в минулому були компартійними функціонерами, бо Чорновіла не зрозуміли, а проголосували за «благообразного мужчину» (особливо жіноцтво!).
  Лише у 2005 році Президентом став Ющенко, з невеликою перевагою… Та по селах нарід ще довго реготав над його фразою «Ці руки нічого не крали»! Тому що нарід, як став красти колоски, щоб не померти з голоду, зупинитись вже не міг. Цілі покоління виросли, що крали в колгоспі! Мені тоді популярно пояснили: «Всі крадуть! Або він брехун, або дурень!»
  Далі проголосували за карного злочинця, що привів до влади «табачників»…
  В 2014 нарід з переляку перед війною – згадайте ось ці слова путіна, сказані в квітні 2014 року: https://www.youtube.com/watch?v=-KSJMY-evIM вибрав Президентом Порошенка.
  І це лише завдяки патріотичній діяльності Ющенка та Порошенка молодь заговорила українською мовою! І не лише молодь…
  А стосовно сталіністів і сталіністок, чекістів і чекісток – то їх ще в нас досить. Вдумайтесь, звідки у Львові стільки «русскоязичних»? Так, це друге, третє та й четверте покоління окупантів! І не лише у Львові…
  Але нарід ніяк не міг заспокоїтись, мабуть захотів більше «зрєліщ» – і в 2019 році привів до влади неадекватного кловуна-юдея, НКВД-КГБешного походження та команду «КВН» випускників «Трускавєцкого Унівєрсітєта»!
  А може вже досить? А то зараз в нас, як гірко жартують, Президентами (на громадських засадах) працюють Петро Порошенко та Джозеф Байден…

  Анатолій Пінчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *