Чесно кажучи, читати романи про війну не хочеться, бо вона ось недавно відійшла від мого власного порогу, але продовжує кривавицею знищувати всю нашу Україну. Болить. А роз’ятрювати біль кому охота? Проте роман Леоніда Ісаченка «Гонитва на виживання», хоча й вийшов у воєнній серії видавництва «Апріорі», проте не про війну. Він про вічну тему/проблему стосунків чоловіка і жінки. Ця тема настільки стара, що ще античні автори називали її в числі основних. І, звісно, всі видатні і не дуже автори обписали її з усіх сторін.
Daily Archives: 4 Листопада, 2023
Контекст
Снайдер про дві війни
Снайдер пояснив, чим конфлікт у Ізраїлі відрізняється від російської війни в Україні… Ми поговорили з американським істориком, дослідником тиранії Тімоті Снайдером після перегляду фільму «Гартовані гнівом», що демонструвався у Нью-Йорку з 27 жовтня по 2 листопада. Я попросив професора коротко сформулювати, що, на його думку, спільного і відмінного у двох нинішніх воєн.
Божество і танок руйнування
Дивлюся, як гойдалки гойдаються – від оптимізму до депресії, від сподівань на краще до страху перед майбутнім. Навіщо ці гойдалки, якщо ми ніяк не зупинимо поїзд, котрий везе нас у майбутнє? Запам’ятайте: війни однаково бувають безжальні і до палкої віри, і до смертельної зневіри. Війни починаються раптово, всупереч пихатим спробам нашого розуму їх осягнути.
Королівство довгих тіней
Згадую одну цікаву казку, написану моїм добрим знайомим. Так от, в одному королівстві значимість людини оцінювалася за довжиною тієї тіні, яку вона відкидала. Чим довша тінь – тим більше значення мала ця людина… Мені здається, у наш гротескний час відомість, популярність, а відтак і значимість людини визначається тим, яким піаром вона забезпечена, чи то яка інформаційна тінь волочиться за нею.