Хвиля Десни » 23 Листопада, 2023

Daily Archives: 23 Листопада, 2023

Суспільство

Аншлаг і лебедина пісня

Published by:

Я знаю що ви мені не раді, тому я тут. Але я не буду надокучливим і не набридатиму вам своїми сумнівними вченнями про мораль та совість. Взагалі не буду нікого і ні в чому переконувати або ламати чиїсь усталені переконання. Скажу лише одне. Коли постає вибір між мною і кимось, мене не обирайте!

Continue reading

Культура

Платон і Вічне

Published by:

Є думка, що вся європейська філософія – це лише «ряд приміток до Платона». Як не заблукати в його текстах та навчитися правильно мислити? Є історично сформована сукупність творів, які з часів античності зв’язуються з ім’ям Платона – т. зв. «Платонівський корпус» (Corpus Platonicum). Праці Платона впорядковували Аристофан Візантийський, Трасил Олександрійський, Цицерон, Марсиліо Фічино, Анрі Ет’єн, Шлейермахер та ін…

Continue reading

Культура Суспільство

Про вітчизняний фемінізм і не тільки

Published by:

Було… Було – забулося, та через останні події, що проявляються в наських емансипованих жіночках, звільна згадалося. Десь у нульових двохтисячних працював я на Українському радіо, вів авторську передачу «Четвертий універсал». Телефонує мені знайома ще з студентських років Ніла Зборовська (до слова, небездарна літературознавця). Мовляв, аби я взяв у неї інтерв’ю про зародження вітчизняного фемінізму, до якого й пані Ніла була причетна.

Continue reading

Суспільство

Три історії про мову

Published by:

Номером раз про Аллу і Сергія. В 2015-му втекли з Криму до Києва. Перед тим Сергія мало не побили в черзі в гастрономі, бо вголос щось сказав на захист України. Виїхали вчасно – через якийсь тиждень по тому до сусідів навідувалися ефесбешники, розпитували про подружжя. Вони досі українською говорять з помилками, продовжують вчитися.

Continue reading