Хвиля Десни » 3 Грудня, 2023

Daily Archives: 3 Грудня, 2023

Культура

Дві іпостасі Євгена Барана

Published by:

Євгена Барана я побачив уперше наживо під час його виступу в Черкаському національному університеті. У мене було про нього зовсім інше уявлення. За кілька років доти я прочитав його книжку «Порнографічна сутність правди», куди вміщено й чималеньке авторове фото. І в мене склалася думка, що це – доволі «сурйозний», спокійний, розважливий критик і літературознавець, який аналізує життя та літературу з помірною іронією та здоровим скепсисом.

Continue reading

Суспільство

Есей вихідного дня

Published by:

… Днями побачила у морозному київському небі над Дніпром припізнілих гусей. Білих і безпечних та, вочевидь, стомлених холодом висоти й відстанню. Декілька навіть відставали від клину, схоже, це перший їхній далекий політ… Що впало у очі, якась несвоєчасність цієї картинки. І швидко підкрався страх, що раптом цей шляхетний, безпечний клин наздоженуть хижі шахеди. Яких так багато сьогодні у нашому небі. Або ж налетять хуртовини і крижані вітри теж із Сибіру.

Continue reading

Культура Суспільство

Чому німці не згадують про «Гоморру»?

Published by:

Німецький письменник Вінгфрід Зебальд в своїй книзі «Повітряна війна і література» описує досвід свого колеги, ще одного німецького письменника Ганса Носсака, який пережив апокаліптичне бомбардування Гамбургу королівськими ВПС Британії (операція «Гоморра») в 1945 році. Continue reading

Культура

Іздрик — наш найкреативніший творець

Published by:

Учора отримала поетичну книжку Юрія Іздрика «Третій рай», реалізовану «Видавництвом Старого Лева». Традиційно стильно, вишукано в усьому: від змісту і тексту до художнього оформлення, шрифтів і паперу. Щодо поезії, то є у книжці й давні вірші, зокрема, до неї увійшла перша зб. Іздрика «Станіслав і 11 його визволителів».

Continue reading