Учора отримала поетичну книжку Юрія Іздрика «Третій рай», реалізовану «Видавництвом Старого Лева». Традиційно стильно, вишукано в усьому: від змісту і тексту до художнього оформлення, шрифтів і паперу. Щодо поезії, то є у книжці й давні вірші, зокрема, до неї увійшла перша зб. Іздрика «Станіслав і 11 його визволителів».
«Третій рай» сполучується із «третім райхом». Ідеться про країну Іздрика, до якої може зайти будь-хто охочий.
Книжку оформлено розмальованими в часі блекаутів сірниковими коробочками — Іздрик, звичайно, найкреативніший наш творець. Розмальовані сірникові коробочки прикрашають також 3 закладки.
Традиційною для Іздрика є й дихотомія між божественним і тваринним у людині. Постійним є мотив втоми Бога від людини, її глупоти і самовпевненості.
Чудово, що в Україні виходять такі красиві поетичні книжки попри війну.
Роксана Харчук