Трамп сказав, що не бачить Україну в НАТО і розуміє путіна. Фактично виправдовує загарбницьку війну росії проти України, звинувачуючи в ній Байдена, який, ніби-то спровокував путіна. На Банковій кажуть, не варто слухати, що каже Трамп, бо це ж Трамп. Це класичне “Не дивіться вгору!”
Незручна правда в тому, що перемагати путіна дорого і страшно. Набагато дешевше і швидше віддати йому Україну. І, якщо попередній президент США при всіх його вадах, навіть думки не мав віддати Україну путіну, то президент Трамп розглядає варіант зливу України як основний.
Це не риторика і не передвиборчий булшіт. Це зважена і обдумана позиція, до якої схиляється новий президент США. Сьогоднішнє співчуття путіну, а не Україні від нього – чергове нагадування, що його слова не маячня. Якби Трамп був просто генератором випадкового булшиту, як пишуть деякі, серед його булшиту мало б бути і засудження путіна та росії, це ж логічно, коли ти генеруєш випадкові речі. Але його так званий генератор “випадкового” булшиту із завидною постійністю генерує компліменти росії і звинувачення Україні. Ще ні разу не було навпаки.
Відкриймо очі. Погляньмо, нарешті, вгору! У нас дуже великі проблеми. Про це треба говорити вже зараз, а не тоді, коли буде пізно. Не слухаймо Офіс, що все під контролем і це просто у Трампа така риторика. Офіс бреше, щоб не засмучувати Зеленського. Насправді, в Офісі не контролюють українсько-американські відносини. Їх нема, вони хаотичні і непередбачувані. Два катастрофічних візити в США Єрмака — тому пряме підтвердження.
Трамп не просто так говорить проросійські речі. Він намацує вигідну для москви угоду. Вигідну за наш кошт. Єдине, що поки що його стримує – це все ще двопартійна підтримка України американським суспільством. Але як тільки вона піде на спад, Трамп буде діяти відповідно своїм проросійським поглядам, які він декларував не раз.
Схоже, ми входимо в епоху, коли наш єдиний порятунок – Європа. З усіма своїми плюсами і мінусами, саме Європа найбільше зацікавлена у вільній Україні, і ми маємо розвивати цей напрямок всіма можливими засобами.
Сергій Марченко