Хвиля Десни » 9 Грудня, 2023

Daily Archives: 9 Грудня, 2023

Культура

«Противний» Грінченко

Published by:

Противний характер – так казали про Бориса Грінченка, 160- літній ювілей якого маємо сьогодні. Ще б не був противним — змушував усіх навколо працювати і сам гарував, як проклятий! Прожив усього 47 років, а зробив більше за два інститути української мови разом узяті! Один його словник чого вартий! Щоправда, він його не сам склав, це колективна праця, але саме Грінченко довів його до видання і вписав сам особисто 6 тисяч слів.

Continue reading

Культура

Читайте, брати мої!

Published by:

Я – теж амбасадор… Читати любив з дитинства. Бувало, приходиш додому ввечері, а батько питає: а чого це від тебе Стефаником тягне? Ти що, читав? «Ні, — кажу, — я не читав. Я просто стояв біля хлопців, які читали Стефаника…». Але, якщо серйозно, то в дитинстві я читав мало. Якусь вбогу радянську фантастику та ще злиденніші детективи про шпіонів. Все, що належало прочитати змалечку, я читав уже в достатньо дорослому віці. В тому числі, й українську класику.

Continue reading

Культура

Запросили в амбасадори…

Published by:

… Запросили мене в амбасадори. Я спочатку було зрадів, походжаю гордий, всім вихваляюся. Підійдеш до побратимів, похлопаєш так по-товариськи по плечах, затягнешся цигаркою з фронтовою махоркою і багатозначно вимовиш: «З вами, хлопці, харашо, але я оце рішив в амбасадори подацця…». Або в якомусь дуже інтілігєнтному товаристві впіймаєш момент і влізеш в розмову: «Ах оставьтє ви того Улісса в покоє, мене тут, кстаті, в амбасадори запросили, то я вже право і не знаю…»

Continue reading

Культура

Світлої пам’яті В.В. Васкану на упокій душі

Published by:

7 грудня 2023, відійшов у засвіти на 83 році життя відомий буковинський Поет, Журналіст, Громадський діяч і просто хороша чесна Людина — Василь Васильович Васкан. Царство небесне… Вічна світла вдячна пам’ять…

Continue reading