Він любив нас, селюків неотесаних. Селюків, які відслужили військо. Дмитро Михайлович Прилюк. До сьої обойми потрафив був і я, хто зна звідки приїхавши до Кийова, та й став спудеєм журфаку КДУ ім. Т.Г. Шевченка. На вступних іспитах зірок з неба не хапав, можна було мене «зарізати» вмент. Але ж – але… Потім довідався, що напроти мого прізвища у вступній відомості була поставлена олівцем цяточка. Себто – «наш». Звісно, Дмитро Михайлович постарався… Я ж бо переміг конкурс «Проба пера», що Прилюк оголосив був у газеті «Молодь України»!
Daily Archives: 26 Січня, 2024
Сарказм Тичини
![](https://hvilya.com/wp-content/uploads/2024/01/4-tychyna-4.jpg)
Нині багато пишуть про Павла Тичину… Хтось прагне бути обʼєктивним, хтось аж надто критичним… Ніхто не згадує Станіслава Тельнюка — чи не найближчого до Тичини з молодшого покоління і чи не найбільшого нашого тичинознавця… З подачі саме С. Тельнюка мені довелося колись написати для рубрики «Історія одного твору» у «Друзі читача», яку вів Анатолій Погрібний, невеликий шкіц про поему «Похорон друга».
Кілька зустрічей з Павлом Тичиною
![](https://hvilya.com/wp-content/uploads/2024/01/3-tychyna.jpg)
«Сміливіше: крісло Мирного і Толстого не зайняте!» (Павло Тичина). Ця його підказка адресувалася мені. А за яких обставин…. Про 130-ліття Павла Тичини інформації було чимало. Зокрема і з Київського Музею поета. Навіть із кавою та усмішками. Але все довкола та навколо. Хто б щось сказав про нього як «живого» — не було кому. Щоправда, М. Славинський на своїй сторінці у Фейсбук вмістив спільне з ним фото, але без коментаря….
Чи усвідомить помилки Європа?
![](https://hvilya.com/wp-content/uploads/2024/01/2-23557_n.jpg)
В Європі та США неофіційно говорять, що незадоволені українським контрнаступом. Більш відверто про це пишуть в західній пресі. Але їм потрібно бути чесними самим із собою. Проста ілюстрація. Європейські країни пообіцяли Україні 1 млн. снарядів. Було поставлено лише 300 тис. Про яку вогневу перевагу України може йти мова за такого сценарію?
Війна невидимок
![](https://hvilya.com/wp-content/uploads/2024/01/1-alo.jpg)
Світ на порозі нових, небачених досі, воєн. Це можна назвати війнами невидимок. Технічний і технологічний прогрес у змаганні дронів — антидронових систем — засобів радіоелектронної безпеки — інструментів маскування –підключення штучного інтелекту — створює середовище, в якому будь-яка країна, місто, і навіть конкретна людина стає у будь-який момент ціллю.