Ексклюзивна хвиля

«Дзеньки-бреньки» напередодні письменницького з’їзду

Микола Гоголь сидить в студених Небесах на хмарці, обома руками притискає до очей морський бінокль, дивиться на «дзеньки-бреньки» українських письменників, потім опускає на шворку той бінокль, смачно затягується «косячком» і… шарпанина на Банковій, 2 у Києві його більше «вставляє», ніж «косячок»…

***
СПРОБА ГОЛОВИ КИЇВСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НСПУ ДАНИЛЕНКА ОГОЛОСИТИ НА КОНФЕРЕНЦІЇ СТОЛИЧНИХ ПИСЬМЕННИКІВ НЕДОВІРУ МЕНІ, ЯК ГОЛОВІ НСПУ, ЗАВЕРШИЛАСЬ ПШИКОМ, ТОБТО ПОВНИМ ПРОВАЛОМ.

Із 95 делегатів за таку пропозицію проголосували лише 35. І це при тому, що Даниленко старався стягнути на конференцію всіх своїх однодумців. Адже запрошували лише «своїх». Не запросили «неблагонадійних» членів Правління КО НСПУ, що є грубим порушенням Статуту НСПУ. Не запросили мене, як голову НСПУ, що є абсурдом. Але, як виявилося, судячи з результатів голосування, цього авантюриста підтримують зовсім небагато членів КО НСПУ.

Дякую тим столичним письменникам, а їх більшість, які проявили мудрість і виваженість. Сподіваюся на їхню підтримку на нашому з’їзді, який відбудеться 29 листопада.

Якщо ж говорити про рівень конференції, то порівнювати просто ні з чим. Такого убожества, такого примітивізму, такого, вибачте, жлобства, я не бачив на жодних зборах письменників обласних організацій. Т.зв. річний «звіт» голови КО НСПУ Даниленка тривав хвилин з 15, і переважно це була розповідь про те, хто які місця зайняв у кількох конкурсах, організованих КО НСПУ, і розповідь про кілька премій.

Не було про що звітувати цьому бездарному горе-керівникові, бо як встигнути одночасно керувати столичною письменницькою організацією і підпрацьовувати в Міши Поплавського? Про яку роботу звітувати, якщо не вмієш ні керувати, ні організувати, ні працювати з людьми?

За сценарієм конференції, продуманим цим чоловічком, переконати делегатів висловити мені недовіру повинна була демонстрація телевізійного сюжету «Спілка національних авантюристів», яку навесні показав 5-й канал.

Стовідсоткова брехлива заказуха, в якій нема жодного правдивого факту! Тоді ж, навесні, з обурливим листом до Президента України з приводу паплюження Спілки письменників на 5-му каналі виступили наші найбільші авторитети: Дмитро Павличко, Іван Драч, Юрій Мушкетик, Микола Жулинський, Павло Мовчан, Левко Лук’яненко, Михайло Слабошпицький, Юрій Щербак. Вони виступили на захист Спілки, розуміючи, що мета ініціаторів подібних сюжетів – паплюження, обливання брудом, зганьблення нашої письменницької організації.

Коли ж на конференції дійшло до обрання делегатів на з’їзд, то стало зрозуміло, що і тут без гидотних маніпуляцій не обійшлося. З остаточного списку були цинічно і без пояснення причин викинуті особливо невгодні для Даниленка делегати, затверджені і запропоновані творчими об’єднаннями столичної письменницької організації.

Зокрема, не потрапив до остаточного списку Шевченківський лауреат Михайло Слабошпицький. На моє запитання про причину такого абсурду спохопився корифан Даниленка Микола Славінський і дістав з кишені якогось зіжмаканого папірця, з якого прорік урочисто: «А за те, що Слабошпицький з 2013 року не сплачує членських внесків!».

Що тут скажеш?
У них мозгів нема, у цих даниленків і славінських. Не кажучи вже про якісь людські якості. А взагалі-то, впевнений, що не менше половини делегатів заборгували членські внески до каси КО НСПУ. Але окошилося чомусь саме на Слабошпицькому. Думаю, Михайло Федотович достойно оцінить зусилля свої убогих візаві.

До речі, про внески.
Вперше, принаймні, з 2007 року, відколи я став членом Правління КО НСПУ, не було зачитано звіту про членські внески, не прозвучало інформації про баланс надходжень і витрат по касі КО НСПУ.

Чому?
Чи не тому, що всі членські внески збирає і ховає до себе в сейф сам пан Даниленко? 100 гривень з однієї людини на рік. 700 членів столичної організації. Де звіт про гроші, пане Даниленко? Готуйся звітувати.

І ще.
Двоє осіб (а саме Даниленко і голова Київської обласної організації А.Гай, з подачі якого було висловлено мені недовіру) впродовж останніх двох років обклали мене численними скаргами до судів, поліції, прокуратури, СБУ, гидотними публікаціями в пресі, звинуваченнями і закликами посадити мене в тюрму.

Я жодним чином, жодного разу не відповів. При тому, що на Гаєві ніде клейма ставити, а Даниленко змушений був свого часу вночі тайкома втікати з Житомира, де проти нього була порушена кримінальна справа і йому реально світила тюрма.

Пам’ятаєш — колишній для мене товаришу — якого слізного листа ти мені написав, прохаючи про підтримку і переховуючись у друзів-земляків у столиці?..

Зрештою, будь-якому терпінню приходить кінець. Вони ініціювали недовіру мені. Думаю, що надходить час для недовіри їм.

З’їзд дасть належну оцінку діям шахрая

Отже, 29 листопада відбудеться з’їзд письменників України, на якому буде обране нове керівництво Національної спілки письменників України. Готуючись до з’їзду, дехто з претендентів використовує найбрудніші шахрайські методи з метою всістися в бажане керівне крісло голови НСПУ. Я вже писав про конференцію Київської міської організації НСПУ, ганебно і нікчемно проведену її головою Даниленком.

Тепер про один із фінтів цього авантюриста детальніше.

Як стало відомо, ДАНИЛЕНКО САМОЧИННО ВИКРЕСЛИВ ІЗ ЧИСЛА ДЕЛЕГАТІВ З’ЇЗДУ ПРІЗВИЩА 22-Х ПИСЬМЕННИКІВ, ЯКИХ ОБРАНО ДЕЛЕГАТАМИ НА ЗБОРАХ ТВОРЧИХ ОБ’ЄДНАНЬ КИЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ НСПУ. Ці прізвища є в протоколах засідань цих творчих об’єднань, але вони відсутні у зведеному списку від Київської міської організації НСПУ.

Ось прізвища тих, кого Даниленко викреслив із числа делегатів з’їзду:

Михайло СЛАБОШПИЦЬКИЙ, літературознавець, лауреат Національної премії імені Т.Шевченка, виконавчий директор Ліги українських меценатів;
Любов ГОЛОТА, поетеса і прозаїк, лауреат Національної премії імені Т.Шевченка, головний редактор газети «Слово Просвіти»;
Сергій КВІТ, літературознавець, колишній міністр освіти і науки, молоді і спорту України, а також президент Києво-Могилянської академії;
Володимир ЦИБУЛЬКО, поет, політолог, громадський діяч, колишній народний депутата України;
Андрій ДЕМИДЕНКО, поет, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, академік, професор, автор багатьох відомих пісень;
Софія МАЙДАНСЬКА, поетеса, заслужений діяч мистецтв України;
Петро ЗАСЕНКО, поет, заслужений працівник культури України;
Микола ТКАЧ, поет і етнолог, кандидат історичних наук, професор Київського університету культури і мистецтв;
Василь ФОЛЬВАРОЧНИЙ, драматург, прозаїк, заслужений діяч мистецтв України;
Володимир КОРНІЙЧУК, поет, музикознавець, головний редактор журналу «Музика»;
а також письменники, лауреати літературних премій Ніна ГНАТЮК, Тетяна ВИННИК, Григорій ГАЙОВИЙ, Анатолій ЖИКОЛ, Лілія ЗОЛОТОНОША, Оксана КРОТЮК, Лілія МАКСИМЕНКО, Володимир ОСИПЧУК, Леонід САПА, Олексій МИКИТЕНКО, Ніна ШАВАРСЬКА, Олександр БОНДАРЕНКО, Олена БОНДАРЕНКО.

Хто дав право цьому нечистому на руку спілчанському функціонеру середнього калібру вирішувати, кому бути делегатом з’їзду, а кому ні?!

Чому він викреслив прізвища цих шановних письменників зі списку делегатів? А тому що він знає: вони ніколи не проголосують за нього!

Ось які «сучасні» методи роботи з людьми чекали б НСПУ у разі неймовірного: якби цей авантюрист очолив Спілку письменників. НЕ СУМНІВАЮСЯ, ЩО З’ЇЗД ДАСТЬ НАЛЕЖНУ ОЦІНКУ ДІЯМ ШАХРАЯ. А ШАНОВНИХ КОЛЕГ ІЗ ВИЩЕВКАЗАНОГО СПИСКУ ПРОШУ ОБОВ’ЯЗКОВО ПРИЙТИ НА З’ЇЗД.

Михайло Сидоржевський,
голова НСПУ

***
Дякую всім, хто прийшов на конференцію Київської організації НСПУ, визнав нашу роботу і затвердив списки делегатів. Більшість київських письменників хоче позитивних змін в НСПУ і сподівається на оновлення організації.

На конференції була піднята тема корупції в Спілці і оприлюднена інформація щодо голови Національної спілки письменників Михайла Сидоржевського, зокрема, про порушену проти нього кримінальну справу за тіньові оборудки, пов’язані з продажем майна в Одеському будинку творчості, що перебуває на завершальному етапі.

Учасники конференції переглянули розслідування журналістів 5 каналу в передачі «Стоп корупція!», в якій показані схеми відмивання коштів з оренди спілчанського майна.

29 листопада в актовій залі Київського національного університету імені Михайла Драгоманова пройде з’їзд письменників, який обере нового голову НСПУ.

І хоча серед українських літераторів є люди, які продаються за звання, премії, президентські стипендії, уподібнюючись до тих, хто на виборах продається за гречку, вірю, що інстинкт самозбереження і тверезий глузд допоможуть більшості перемогти страх перед начальством, інтриги і бундючну самовпевненість нинішнього голови Спілки.
НСПУ потребує реформ, і якщо цього не відбудеться, вона просто зникне, як радянський пережиток.

Літературні громадські організації є в усіх розвинутих країнах світу. Просто вони працюють по-іншому, захищаючи письменника і авторське право. І дуже б хотілося, щоб наша письменницька організація трансформувалася в таку творчу спілку, які є у Швеції, Словаччині, Румунії та інших країнах Європи.

Володимир Даниленко

«Підгорає» у них конкретно

ДРУЗІ, УВАГА!
ПИСЬМЕННИЦЬКИЙ З’ЇЗД ПІД ЗАГРОЗОЮ ЗРИВУ!

І хто його хоче зірвати?, спитаєте.
Так, саме пан Сидор Ржевський, який поки ще є головою НСПУ і близькі до нього недодекомунізовані «письменницькі» елементи. Мало не написав «екскременти», бо якби ви лише бачили, який сморід вихлюпують у ФБ окремі персонажині та персонажі!

«Підгорає» у них конкретно. Настільки, що навіть у близьких до нинішнього очільника Спілки людей виникають підозри і несприйняття.

Словом, за щойно отриманою інформацією з тих кіл, планується хитрий хід — закликати з’їзд, щоб голосуванням дообрати делегатами конкретних людей, які до цього списку не потрапили, але на них покладалися певні завдання — щодо дискредитації опозиції, яка, за нескладними підрахунками, переможе на цьому з’їзді.

Але такі дії, як і планована пропозиція виключити зі складу Спілки найяскравіших опозиціонерів, буде не лише сталінською відрижкою й інтриганством, але й грубим порушенням Статуту НСПУ!

І саме це зробить з’їзд нелегітимним, його рішення не будуть затверджені Мін’юстом, що і продовжить на невизначений термін подальшу кишенненабивальну «діяльність» нинішнього голови.

Застерігаю: не робіть цього!
Я спеціально наразі не називаю імен майстрів інтриг і брудних технологій, але залюбки зроблю це трохи згодом, якщо не припиниться лайнометання.

Майте мужність гідно зійти зі сцени, а не бути вижбурнутими на смітник історії.
Слава Україні!

Сергій Пантюк

1 Коментар

  1. мандрагора

    поручику ржевський, ану стулити пельку! Як жеж оцей драний сидір в начальство вибився???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *