Суспільство

«Жанна Д’арк» з антивоєнною промовою

У складні часи, у часи масового сум’яття і зневіри, раптом, як чорт з табакерки, з’являється Жана Д’арк або мінінзпожарським… У Білій Церкві багато базарів і базарчиків. Спеціалізованих і універсальних. Поряд з коледжем сина — базар «На Леване». Заходжу, о бачу: купка жінок схлипують і слухають чиюсь полум’яну промову.

Проштовхався, бачу і чую знайому мені стару жінку, яка голосно кричить: «Допоки нас там вбиватимуть… Братики й синочки… квіточки й горобчики… Такого красеня, такого молодесенького хоронити… Хватить вже воювати, хватить вбивати наших діток…»

Добре пам’ятаю її: чи не перше моє враження, коли я тільки став їздити в БілуЦеркву — була оця жіночка. Вона двічі на вулиці і в дворі біля мого авто підходила до мене і грізно сичала: дай 20 гривен, а то прокляну…

Мене легенько хтось позаду відсторонив. Чоловічий бас:
— Надя, ти знову тут мітінг зібрала? Чухай звідси…
— Так, синок, війна ж, треба кінчати…
— Та який в тебе в хера синок коли був? Що ти тут лапшу людям приїжджим розвішуєш. Повертайся в психдиспансер. Долікуйся вже…

І чоловік, напевно, адміністратор базару, взяв під руку Жану Д’арк і повів до виходу…

Віктор Лешик

1 Коментар

  1. Олексій

    Що за Маячня. Жанна волала йти до кінця і війну не закінчувати. За що й була зраджена. Чи та ваша знайома повинна була надихнути вас на скору перемогу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *