Хвиля Десни » 15 Жовтня, 2022

Daily Archives: 15 Жовтня, 2022

Ексклюзивна хвиля

Мирослав Дочинець у Михайла Коцюбинського

Published by:

«Гортаючи сторінки» натрапив на цю подію п’ятирічної давнини. Вона здалася мені небуденною, цікавою і вартою для перечитання іншим… Особливо, де йдеться про наших «братів»… То був 2017 рік, така ж осінь… У Чернігів, до Сонцепоклонника, великого Михайла Коцюбинського приїздив Шевченківський лауреат, живий класик української літератури Мирослав Дочинець. Він каже, що святі люди, і в літературі також, освячують собою землю, на якій живуть. Їхні сліди там не зникають століттями, їх чути у шурхоті осіннього листя, і тому кожен, нині сущий, хто себе поважає і чує українцем, неодмінно має вибрати час на прочанство до таких місць…

Continue reading

Суспільство

… І жінка, що схожа на чоловіка

Published by:

… Замість того, щоб спати, писав. Спочатку, звісно, не планував писати, бо вже давно не планую такі речі. Спершу слухав музику, а коли сіли навушники, змінив їх на беруші. Лежав перед своїм панорамним вікном і дивився як місяць, силою пробиваючись крізь хмари, розтікається у водному плесі (так, вигляд з вікна у мене інстаграмний). Та потім дістав планшет — хотів поредагувати свої останні фотографії, але вперся у відкритий файл з недописаним оповіданням про жінку на ім‘я Зепа, що була схожою на чоловіка.

Continue reading

Культура

Німеччина у спогадах і наяву

Published by:

За тридцять років мого роману з Німеччиною, німцями і німецькою культурою в мене склалося двоїсте враження. Від перебувань у Німеччині мав найкращі спогади, і саме в Німеччині я дуже і дуже багато почерпнув для моєї самоосвіти, спілкувався і з учнями Гайдеґґера, і з представниками німецького шістдесятництва, яке, на відміну від австрійського, було виразно політичним і радикальним в усьому, включно з культурою.

Continue reading

Суспільство

Бабине літо…

Published by:

Бабине літо… Викопувала жоржини, розкладала їх бульби на просушку, готувала грядки для підзимнього посіву цибулі та зелені. І поволі передумувала свої думки про такі ж сонячні осінні дні на бабусиному подвір’ї.
— Бабоооо!
— Га?

Continue reading

Суспільство

Париж – Парижем, а картопля – то святе!

Published by:

… На Францію сподівайся, але картоплю викопай! Наші люди, напевне, незбагненні своїми вчинками для ситої європейської спільноти. Почула сьогодні дивну історію. Переповім коротко… Літня мати й доросла донька кілька місяців провели у Франції, куди евакуювалися з Чернігова через обстріли та загрозу життю. Французи їх прихистили, обігріли, були привітні, надали суттєву допомогу. Жінки чимало часу провели в Парижі, споглядаючи усі ті красоти, про які доти читали лише в книжках та бачили в кіно.

Continue reading