Оприлюднено список номінантів (учасників другого туру) конкурсу на здобуття Шевченківської премії 2022 року. Зокрема у номінації «Література» з 27-ми, хто подав документи, залишилося… лише 7. Важко назвати цей список «довгим», як це було минулими роками, бо ж «відсіяно» утричі більше, ніж залишилося… Тому, потрапивши і собі у цю ганебну більшість, поцікавився, чому так сталося (в інших номінаціях майже всі пошукачі позалишалися на місцях…)?
Daily Archives: 28 Листопада, 2021
Не плутати з Макроном!
Тиша навкруги…
![](https://hvilya.com/wp-content/uploads/2021/11/26202_n.jpg)
І ось минуло вже майже дві доби після зустрічі ЗЄлєнского з пресою. Вже обізвався навіть член правлячої партії «Слуга народу», вражений і розчарований безпорадністю преЗЄдента! Але мене найбільше вразило те, що самого факту цієї зустрічі так і не помітили творчі люди, люди мистецтва, СЛОВА, шановні наші письмаки та письмачки.
Письменники поспішають…
![](https://hvilya.com/wp-content/uploads/2021/11/moa-97917.jpg)
Повільне читання подовжує життя. Натомість усі літературні конкурси вимагають творів, написаних цього року. Тобто, змагання відбувається не серед кращих творів, а серед «кращих творів, написаних лише цього року». Письменники поспішають, бо треба податися на конкурс цього року, жюрі переймаються, що серед надісланих творів важко відібрати щось класне, хоча мусять когось відзначити, і відзначають когось.
Харизматик із міцнокореневими паростками
Людина-мігрень
![](https://hvilya.com/wp-content/uploads/2021/11/26113_n.jpg)
До речі, хтось може мені пояснити цей феномен? Як людина, професійний актор, з тисячами годин перед камерами і аудиторіями, з сотнями вивчених сценаріїв і ролей може так бездарно розмовляти в реальному житті, запинаючись і перескакуючи, з такою чудернацькою мімікою, ніби його безперервно болить голова?
Там, де не віє депресією
Голодомор і наша Місія
![](https://hvilya.com/wp-content/uploads/2021/11/265_n.jpg)
Я не знаю, чи якісь мої пращури загинули під час Голодомору. На щастя, Закарпаття перебувало в складі демократичної Чехословаччини, тож у 30-ті роки в нас був розвиток і рух уперед, а не геноцид. Але частина моєї родини (за бабцею) походить із села Ташлик Смілянського району Черкаської області, тож цілком вірогідно, що й наша сім’я стала частиною тих гірких жнив…