На початку місяця березня (6) 1980 року пішов із земного життя один з найвидатніших українських письменників Григір Тютюнник. Десь за тиждень до цього ми прогулювалися вечірньою вулицею Володимирською. Ще були мій брат Петро і художник Юрко. Раптом Григір зупинився, пристояв і сказав тихим похмурим голосом:
— Не хочеться жити.
Daily Archives: 19 Березня, 2023
Ліні Костенко — 93!
Творення мертвих світів
Література стала суб’єктивним полем індивідуальних збочень і корпоративної боротьби. Аби її врятувати, треба повернутися до Гомера і розпочати все знову. Але нема гарантії, що література не прийде вкотре до герметичної естетики ґеніяльного Джойса чи талановитих збочень на кшталт австрійської нобеліянтки 2004 Ельфріди Єлінек.
Війна і вірші
Особисто мені траплялися добрі вірші, написані протягом першого року активної фази цієї війни. Досить згадати поезії Мар’яни Савки, Світлани Поваляєвої, Дмитра Шандри, який перебуває на передньому краї боротьби з ворогом, Остапа Сливинського, Ярослава Гадзінського, ще декількох поетів і поеток, чию творчість я щиро шаную.
Капці мілошевича для путіна
Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Володимира путіна! Згадую як Слободана Мілошевіча привезли в Гаагу. Акредитацію на засідання суду дістати було дуже тяжко. Дякувати журналістській солідарності. Нам, журналістам з Брюсселя тамтешні журналісти організували житло в Гаазі і Амстердамі. По черзі мінялися акредитаційними картками. Кожен хотів сам побачити Мілошевича і зробити тихцем фото, як він сидить у клітці і дає покази.