Ексклюзивна хвиля

Магія Ірини Фаріон

Спробую просто розповісти, без емоційних гойдань і надриву, чому дев’ять років мене вабить магія цієї жінки. Я давно не ходив до психіатра, тому мене можна називати божевільним, але я все-таки розповім свою історію. Але спершу хочу процитувати Лесю Українку: «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію – се певніша межа і міцніша границя, ніж фортеця або річка».

На моє переконання, якщо відкинути емоційні поривання, інтерв’ю Ірини Фаріон зводиться до цитати Лесі Українки. Леся Українка ― ідіотка. У цьому, як ми бачимо, впевнене українське суспільство. А от я не впевнений… Якби замість Фаріон була Леся Українка, Олена Теліга, Олена Пчілка (покопирсайтесь в їхніх біографіях і спробуйте перенестися в їхній світоглядний вимір) ― вони б не були лагіднішими, ніж Ірина Фаріон. Думаю, навіть гострішими, бо самі були гострими і цінували слова-леза:

… щоб мав ти в залізнім свисті —
для крику і для мовчань —
уста рішучі як вистріл,
тверді як лезо меча
(«Вечірня пісня» Олена Теліга)

Така природа нескорених і тих, хто живуть у світі світоглядної філософії. Безумовно ці люди невиліковні романтики, нездорові ідейники, якщо не гірше… Щиро вірю, що лікар-психіатр поставив би Лесі Українці антисоціальний розлад особистості, Олені Пчілці ― шизотиповий розлад особистості, а Олені Телізі ― параноїдний розлад особистості. Вони не були здоровими (за критеріями сьогочасної громадської думки)… І їхні мрії та ідеали були настільки далекими від бажань суспільства, як повномасштабна війна Росії проти України була далекою для думок українців до 24 лютого 2022 року.

Але якби Олена Теліга, Леся Українка, Олена Пчілка і подібні на них опинилися би у психіатричній лікарні і їх лікували ― ми б втратили добрячу частину української культури.

Повернімося до Ірини Фаріон.

В одинадцятому класі, коли мені було сімнадцять, я увімкнув телевізор (це було 13 грудня 2012 року) на цитаті з новин, де були такі рядки: «Як педагог я бачу цю проблему у двох аспектах: мову не знають ті, які або політично упереджені, або розумово відсталі. Отже, в якій системі координат перебуваєте власне ви?».

Це була цитата Ірини Фаріон (ми всі її добре знаємо!), адресована тогочасному прем’єр-міністрові ― Миколі Азарову. Минуло одинадцять років, почалася війна Росії проти України (кривава, бридка), а ми досі застрягли на змісті цієї цитати. Хіба не так?

Дослухаючись до Лесі Українки (де найважливіші слова ― «мова» і «територія») найважливіше допомогти тим, хто захищає територію, так само звитяжно і сміливо захищати мову, як нашу оселю порятунку, бо іншої в нас не буде. Захищати цю оселю від Пушкіна і Бродського, від Соловйова і Скабєєвої, так само, як вони (вояки ЗСУ!) захищають українську територію від московської нечисті.

Ця розмова потребує обережності, якої у Ірини Фаріон немає. І не було її ні в Українки, ні в Теліги, ні в Пчілки. Але ніхто з них не був ворогом України.

Слава Богу, я народився в незалежній Україні і навіть не хочу знати, що таке комуністична партія. Але я знаю, що би зараз на це сказав мій викладач і наставник (Царство небесне!) ― Олександр Данилович Пономарів, якого правдиво називають Імператором української культури мовлення: «…і що? Я теж був у комуністичній партії…. Знаєш, як я опинився у цьому гадючнику?До мене підійшов керівник Інституту і сказав: «Олександре, ти маєш вступити в партію, бо завтра кафедру очолить ненависник української мови. Зроби це, хоча б заради рідної мови». Так я і вступив… і очолив кафедру української мови».

Але я не про партію…. Після цитати Фаріон, яку я почув на телебаченні, єдине, що мені хотілося ― познайомитися з цією жінкою, щоб зрозуміти, яка вона в житті: що їсть, як спілкується, як ходить, як дивиться на інших людей… (тут ще хтось згадає, що Ірина Фаріон ― не жінка, а орлиця, яка не сповідається перед гієнами!). До речі, коли я говорив про Ірину Фаріон вдома, рідна сестра моєї бабусі, баба Ніна, щоразу мені повторювала: «Так це та орлиця, яка не сповідається перед гієнами? От скажи мені: перед якими гієнами вона не сповідається ― перед виборцями? Хто гієна? Я? Твоя баба?» Я собі думав: «Які гієни, які орлиці, я ще цілуватися по-добротному не вмію…» І відповідав бабі Ніні: «До тебе це не має жодного стосунку. Гієни живуть в Африці, от пані Ірина і перед ними не сповідається, а ти живеш в Україні!».

Минуло кілька місяців, я набрався сміливості і поїхав до Львова. Знайшов телефон Софійки, доньки пані Ірини, і зателефонував. Я нічого не вигадував і сказав просто: «Добрий день, мене звати Сергій і мені 17 років. Я проїхав далеку дорогу, щоб познайомитись з Вашою мамою. Передайте пані Ірині, що я її запрошую на каву. У мене не було нічого, окрім двісті гривень і квитка на зворотний шлях, але всередині була якась романтична впевненість, що Ірина Фаріон прийде. І вона прийшла.

Далі я кілька років раз на місяць сідав у поїзд до Львова і їздив на ті проєкти, якими опікувалася Ірина Фаріон, бо там було дуже цікаво. У межах авторського проєкту «Від книги до мети» Ірина Фаріон робила зустрічі з дивовижними людьми нашої культури (Володимир Шовкошитний, Олександр Пономарів, Борис Гуменюк, Михайло Слабошпицький, Андрій Сова, Микола Тимошик, Ольга Ільків). Це були космічні зустрічі, на яких були десятки тисяч людей. Ці зустрічі надихали на любов до української культури.

Зараз, коли я читаю брудне матюччя в бік Ірини Фаріон ― перед моїми очима постають ці зустрічі з тисячними залами львівської Політехніки. І це теж була Ірина Фаріон (точно не комуністична курва, не путінська лярва і т.д.., що я читаю)… Це була Ірина Фаріон! Зі своєю нестримною вітальною енергією і невгамовністю, яка одна працювала на розвиток української культури не менше, ніж тогочасне ціле профільне Міністерство.

І це пам’ятають усі, хто погодили наказ на звільнення Ірини Фаріон у «Львівській Політехніці». Я був єдиним серед студентів, які були на захисті докторської дисертації Ірини Фаріон: “Суспільний статус староукраїнської мови у ХIV–ХVII століттях”. Це був розкішний захист. Ірина Фаріон очима не торкалася паперу, що буває дуже рідко на таких дійствах. І захищала дисертацію так, наче з цими знаннями народилася. Я думав: я навчаюся в найкращому університеті і у нас чудові викладачі, але такої, як вона ― немає. Це змушувало знову і знову сідати в поїзд і їхати до Львова, бо освіту, яку давала Ірина Фаріон ― неможливо було знайти в інших університетах, це було щось подібне до магії. І цю магію ніхто з коментаторів, які її обзивають комуністичною курвою, не може в мене відібрати.

Наповнюватися знаннями від Ірини Фаріон ― це була найбільша розкіш моєї юності. І навряд чи цей текст зможе бодай щось із цієї юності передати. Тому мені так болить її звільнення, бо я вважаю, що такі викладачі народжуються раз на десятиріччя, якщо не на двадцятиріччя…якщо не на сторіччя.

Щодо найважливіших оборонців країни, щодо вояків ЗСУ…
Тисячі бійців ЗСУ, як і тисячі цивільних, впевнені, що ця війна за ідентифікацію, за право бути українцем на своїй богом даній землі, за право говорити своєю мовою (цитую Головнокомандувача!), і якраз під час написання цього допису я наштовхнувся на розмову на персональній сторінці у Фейсбуці бійця ЗСУ Олександра Мартиненка з молодим хлопцем про Ірину Фаріон. На моє переконання, це дуже точні порівнянні, написані мовою військової людини, що описує МОВНУ ОСОБИСТІСТЬ Фаріон: «Десятки й сотні тисяч наших співгромадян навернені в українство завдяки просвітницькій діяльності Фаріон! А патологічні українофоби ополчились проти неї поставивши в пріоритет власний комфорт замість державницьких інтересів… Тому Фаріон ВОЮЄ на своєму фронті, мужньо, нещадно та ефективно, виганяючи заразу з наших мізків та душ! Ти ж теж не скидаєш на москалів гнилі помідори та яйця замість вибухівки, щоб вони одумались і перестали в нас стріляти? Мочиш по повній?! От і вона так на своєму фронті. Зараз війна – такі часи, не до манірного блюзнірства. Тому хай кожен патріот, націоналіст займається своєю справою, і давайте підтримувати одне одного, бо тільки разом переможемо»

І найважливіше…

Дорогі воїни Збройних Сил України, якщо когось особисто образили якісь різкі висловлення Ірини Фаріон ― я у вас хочу перепросити, як той, хто щиро вірить у Ірину Фаріон – викладачку, Ірину Фаріон – натхненницю… і Ірину Фаріон, яка навчила мене любити Україну і чутися українцем.

Сергій Савін, поет

P.S.
Як той, хто мав щось до діла з Лесею Українкою й Оленою Пчілкою, цілком погоджуюся з Сергієм Савиним. Їхній досвід повчальний, але я не переносив би його в сучасні реалії й тим більше — не робив би з нього контекст для обговорення постаті Ірини Фаріон. Ця жінка справді талановита як фахівець, але, на жаль, її прояв у соціумі як людини ніяк не співвідноситься з тим, що вона робить як фахівець. Оцей конфлікт і є суттю її бід…
Згаданий тут Олександр Пономарів у своєму роздвоєнні був у чомусь схожий на пані Фаріон, хіба що мʼякший. Для мене новина сказане Пономарівим на виправдання його вступу до КПРС (сказане через роки). Гарне виправдання, але лукаве. Він вступив до компартії ще тоді, коли кафедрою завідувала А. Коваль і яка на пенсію ще не збиралася, але вже був той час (кінець 1980-х), коли членство в КПРС уже не було обовʼязковим, щоб обіймати посаду завідувача кафедри, і він став ним після розпаду СРСР. Прикметно, що О. Пономарів до розпаду СРСР і заборони КПРС устиг побути ще й секретарем партбюро факультету, коли партію масово покидали навіть її функціонери…
Отже, не все так просто з нашими інтелектуалами, головна проблема яких — небажання чи нездатність мислити й діяти системно і послідовно. Це можна було б вибачити, якби воно не шкодило українській справі.

Володимир Іваненко

53 comments

 1. Дмитро

  Досить вже, радити Фаріон, стати солдатом чи волонтером, наче в нас в Україні залишаються тільки ті чи інші … Вона займається своїм, так радикально, але як по іншому .. 30 років незалежності, і елементарно, не знати мови, рідної мови … Ви серйозно, не віриться ґ, що після 2022 року, ми це обговорюємо!? Недолугі малороси, все що хочеться кричати, вас русифікувати лагідно? Чоловіки, Магадан, братські могили української інтелігенції…. А що вас так покручує її минули, та з вас нафталінових, кому від50 і вище, тхне партією! Ви, зокрема вс*али мою державу, що бя не воював в 2014 році, не воював 2022 році.. а жив, хоча б як польські однолітки!!?? А ви замість Чорновола, Кравчуків з кучмами вибирали… Недолугі!!! А тепер накинулись на Фаріон, яка вона не правильна, ойой.. Тото.. цецеце… З себе починайте, себе відмийте, тоді інших виправляйте!

 2. Тея Коваленко

  На фронт фаріон, на передову. Від першого враження, коли почула цю особу, зрозуміла, що отаке не можна випускати в люди. Нарвана, криклива хабалка. Якби щось подібне було біля мене 30 років тому, ні я, ні моя сім’я не перейшли б на українську мову. Такі як вона сіють розбрат серед українців. Вона працює на москву, про що говорить її минуле

  1. Марія

   Крайності тут зайві.Мені до Ірини…хоч щиро люблю свою мову, приклоняюсяперед могилами моїх пращурів-українців, своєю Україною

 3. Степан

  Тридцять два роки нашої Незалежності. Який розум в цих людей, що не вміють ( скоріш за все НЕ ХОЧУТЬ) розмовляти українською. Гітлер напав на Чехію в 1938 році визволяти німецькомовних, а кацап напав на Україну в 2014 році освобождаць рускоє НАСЕЛЄНІЄ. Ірина Фаріон – символ нації. Дуже шкода що “населєніє” цього не розуміє.

 4. Олена

  Victor Datsko

  У Львові десятки тисяч переселенців з хуйовою українською. У Станіславі то саме.
  Роботи тупо непочатий край. Та піди хоч в одне “переселенське гетто” в Запоріжжі, Дніпрі чи Словʼянську, та йоп твою мать. Поговори з людьми. Просто курва сядь і поговори з тою дитиною яка може українську чула лиш в ящику. Потримай її за руку. Відчуй глибину тієї прірви з якої вилізли десятки тисяч наших співгромадян. Поплач з ними. Поїж з ними тої не свіжої булки, давись нею але їж, подивись в ті очі. Очі в яких нема ніхуя, ні минулого ні майбутнього, а тільки черги за теплими сніданками і речами дитині на зиму. Так так, отам біля катедри, стань з ними в чергу, розговори любу з них. Приготуй їм чаю. Залізь в їхню шкіру і душу.
  Ти ж хочеш українізації. Хочеш? Чи хочеш помсти російськомовним?
  Тут треба визначатись. Бо одночасно і те і те не вийде.

  Збери їх в любому кафе, 20 жінок з дітьми які бавляться чужими подарованими іграшками. Візьми їм кави з пляцками. Чи льодів і цукрів файних. Повийобуйся трішки врешті решт. Але акуратно і філігранно. Потім відмотай назад, дай себе трошки пошмагати докорами і переселенською іронією.
  Проведи лагідний майстер клас української мови під жарти і смішки панянок і оточуючих. Це ж знімуть і завірусять на тік ток як Іра з академічної гарпії раптом перетворюється на просту і ніжну українку яка помагає своїм співвітчизникам ні, не тільки краще говорити українською, а жити блять. Жити між уламками минулого і сьогодення та картковим будинком майбутнього. В якому ніхто з нас не був і ніколи не буде ідеальним.

  Здавалось такий момент. Можна вистрілити в зовсім іншому амплуа. Та обіграй якось смішно свій колишній зашквар з іменами дітей в садочку. Віруснись в мережах. Їзди по країні. Помагай людям повернутись не тільки до рідної мови, але і до життя. Приїдь в той сраний університет в Дніпрі де викладачі проводять лекції російською, поговори з ними. Поможи, покажи, навчи. Помири всіх. Внеси хоч один кварк впорядкованості в наш вічний хаос боротьби і розбрату.
  Ні блять. Треба всіх взяти і обісрати, обізвати, все розтрощити, поламати, наплювати на все, збільшити ентропію і ненависть всіх до всіх, розтоптати все своєю пихою, всіх посварити і розплодити ненависть яка і так кожного з нас пожирає з середини. І пожирати почала ще більше і швидше з 24 лютого. А потім якась почвара приходить і пише мені, що вкраїнці знову дурні бо Орлицю викинули на смітник, а через ту ненависть до неї пожираємо один одного.
  А хто блять плодить ненависть? Хто ця загадкова істота?
  Ірина Дмитрівна блискучий фахівець і науковець. Вона розвалить любого хто сяде з нею дискутувати на більшість тем по історії, літературі, релігії і культурі. Я це говорив весь час і не відмовлюсь від цих слів ніколи.
  Але іронія в тому, що така людина настільки не пластична і через свою пиху, невміння себе продавати заради вищого блага, вона також може розвалити і той мовно-історичний консенсунс в якому зараз перебуває наша не ідеальна нація. А без консенсусу розвалиться і східний фронт після чого розвалиться наша Держава.
  Ми надто багато ригнули кровʼю і кишками щоб дозволяти собі такі експерименти.
  Надто дохуя “Марсових полів” по наших містах і селах. Полів на яких денно і ночно виють матері, жінки і доньки. Виють на хрестах з темними очима і чорними головами.

  Вибачте, але ми вже заплатили оверпрайс. А ще скільки розплати попереду і після.

 5. Марина

  Ця стаття дуже нагадує юнацьке зізнання в коханні. Я не запепечую професійні заслуги Ірини Фаріон. Але впритул не бачити руйнівну дію для поширення української мови її скандальних висловів і вчинків – це ознака упередженого ставлення. Любов до української мови, як і бажання нею користуватись в усіх сферах життя не посилюється істеричною лайкою і образами на адресу воїнів на передовій. І, тим більше – здачею у пазурі фсб своїх прихильників і однодумців. “Магія” Ірини Фаріон замішана на недоліках виховання і нездатності до самоаналізу і самоуправління

 6. Тетяна

  Дивно, проти Фаріон підняли цілу зраду, а як на кшталт викладачів Дніпра, які відмовляються вести заняття державною мовою? До них питань немає? Тоді в мене виникає питання: як ми збережемо свою мову,свою країну якщо наших дітей виховують на руССкам язике? То може зрада саме в цьому?

  1. Сергій

   Залишіть знущання з Фаріон І. Займіться зрадниками й українськими гнидами.
   Нещодавно на м.Героїв Дніпра з’ясовували куди йдуть пожертви, які збирали у камуфляжі якісь незрозумілі люди. Про них ніде нічого немає. З Фаріон зробили ворога України. Силовики займіться врешті своєю роботою і не шукайте ворогів у обличчі Фаріон, вона точно не ворог і не достойна того бруду який отримує.

 7. Сабіна

  Стара комуняцька хвойда та фаріонша! Нехай згорить у пеклі разом з любими її чорному серцю кобздоном і жириновським!
  Українську мову вивчать по війні ті воїни, хто раніше її не добре знав, аби повернулися живими! А з-під палки, примусово “насаджувати” укр.мову у побуті, як хоче ця паддла скандалістка ірка, призводить до відторгнення, несприйняття!
  Не варта фаріон тих обговорень між людьми, не варта ламаної копійки, що збирають прогнилі мізком її фанатичні львівські курви. Вигнали її з вишу – слава Богу, посадить СБУ у буцегарню – ще краще!!!

  1. Роман

   Ой, а ви, пані к…о, . звідки, що вас так вкурвлює “насадження ” української мови? А як з насадженням російської десятиліттями? По вас видно що воно результативне, бо вплинуло на нестійкі мізки, на спосіб мислення.

  2. Ганна

   А ” руській мір ” не наслідок “комунізму” і російська мова , до якої ви так тулитесь , не пекельний інструмент для боротьби з ” інакомислієм” ? Як вам від самих себе не нудить ?

  3. Марія

   Не впадайте в крайнощі. Такі викладачі, люди народжуються не густо, якщо не раз на десятиліття. Мова-код нації. Мова-душа нації. Війна не за територію, а за душі! Людські душі

 8. Михайло

  Виглядає, що зверху пішла команда відкрити внутрішній антиукраїнський фронт для реалізації мети путіна відновлення рускаго міра. Для цього використовують малоросійську публіку, яка внаслідок своєї меншовартості готова накинутися на все українське. Малороси та всякої “масті” українофоби шляхом спеціального відбору засіли практично у всіх владних кабінетах, зокрема, у сфері освіти та науки. Тому так легко адміністраціям, особливо при вказівці зверху, позбутися незручного працівника. Цікаво, чи профспілка також дала добро на звільнення проф. Фаріон?
  Що ми маємо? Активні виступи за дотримання закону у всіх сферах життя стали в незалежній Україні злочином, за який треба звільнити з роботи і далі посадити. Це виходить за межі здорового глузду. Це гірше ніж за часів ссср, який а пріорі був ворожим для українців. Нажаль , враховуючи війну, виникла велика небезпека реваншу російського імперіалізму, у якому місце для українців не передбачено.

  1. Інна

   Згодна…влада готується до виборів, хоче змінити мовний закон, тому така хвиля невігластва…але, щоб Політехніка, у Львові, проти викладача української,на десятому році війни, це нонсенс. Підтримую п Фаріон, закон один для всих.

   1. Тея Коваленко

    На фронт фаріон, на передову! Щоб згадала своє комсомольське минуле! Зразу і російську згадає, і матюки москальські

   2. Марія

    Підтримую Ірину Фаріон. Для мене гасло”какая разніца” не прийнятне. Армія! Мова! ВІРА! ЄВАНГЕЛІЄ НА РІДНІЙ МОВІ! Заборонити в Україні розсадник розбрату українську православну церкву,адже центр її вмоскві і пан Березовський/Онуфрій/ так і не відказався від ордена путлера.

  2. Роман

   Це від егоценризму Вона настільки закохана в себе, що не помічає, як ображає всіх підряд, не уникаючи в суть. , що часто зводить нанівець саму її боротьбу…

 9. Анатолій

  Свою теорію потрібно доводити практикою – в окоп і там захищай і мову, і територію. Іншого не бачу!

  1. Лариса

   Це жахливо. Може Фаріон як викладач видатна, але те що вона не дуже розумна людина, то це факт. Вона жила в російськомовному місті? Де зовсім ніхто не розмовляв українською до 24 лютого 2022 року. А зараз люди намагаються розмовляти, писати документацію на українській. Але не все вдається. Треба час. З нас віками витравлювали мову. Західним районам повезло більше. Вони завжди розмовляли українською. Слава богу не всі на заході такі злі як Фаріон. І будемо сподіватися, що її закидони не пересварять. нас. Ми всі українці. І ті хлопці, що захищають землю на сході вони захищають і схід.Людям зі сходу і так не позаздриш. А ви їх ще добиваєте мовним питанням

    1. Роман

     Багато з тих, що мали комсомольське , і навіть партійне! минуле, дали Україні незалежність і конституцію

 10. Владислав

  Дякую!
  НІХТО на всю Україну не захищає українську мову як Ірина Фаріон!
  Що москвороті роблять на фронті? За малоросію воюють? Не може бути “рюцкаґаварясчіх украінцев”! Хай або назвуться росіянами або валять з України! Вони ж потім повернуться та проголосують за чергове опзж, яке буде захищати їхню москворотість і кацапську церкву.
  москвороті не є українцями й ніколи не будуть!!!

 11. Кущ

  Не знаю жодного російськомовного, кого б навернула до вивчення мови ненависть і зневага цієї пані.

 12. Любов Ратушинська

  Я два рази була на зустрічі, де була присутня Ірина Фаріон…Це в Кам’янському !.. Справді магія і глибини, потужне енергетичне випромінювання !!. Це епатаж, бо вона Воїн ! Це виклик, бо Фаріон воїн !!. Іду на Ви !- як клич Святослава !!. Всі її розповіді про видатних українців- це клич до українців про про шану і любов до своїх і до свого ! Бо без цього нас просто розчинять у величезному, і часто агресивному і несправедливому світі !!.

   1. Інна

    Вона на цій війні років зо тридцять) якраз пропагандистом)) їй немає рівних у цьому. Лише людина,яка не читала, не слухала її лекцій, може сказати, що п.Фаріон не поважає військових, зневажлива до них((бо вона розказала Україні про її Героїв, про яких ніхто навіть не чув. Так, вона емоційна, можливо,для когось, занадто…але, не може військовий України говорити московським матом до жінки. Це знецінює його надбання.Вона прагне, аби вої України,були взірцем, були тими, хто нас об’єднує. Бо, якою мовою ти говориш до своєї дитини, такий всесвіт ти будуєш круг неї. То яку Україну ми будуємо та захищаємо, такою ціною? Чи Україну? Без української мови.

    1. Сергій

     Бувших ментів, як і комуняк не буває. Якщо вислови цієї дами відповідають дійсності – хай при всіх з’їсть свій партквиток та покається, так починалась фашистська Німеччина

     1. Григорович

      Колись ще в перші дні незалежності пани Кравчук і Плющ одними з перших викинули партквитки зі словами “от кляті комуняки, що наробили”. То й який результати буде з того з’їдання? Яка користь для держави?

 13. Микола

  Не буде теріторіїї України не буде ніякої української мови. І хто її захищае на фронті той герой якому слава. А таких як Фаріон треба лишати українського громадянства бо це агент Кремля.значить ті з львівського арсенала які вкрали гроші гроші на снаряди Вони українці.
  Тіщо з фонду слава Україні вкрали гроші вони українці. Ті зі Львова поставляли російськім олігархам дорогі авто в обхід санкцій вони українці а ті що вмирають на фронті за Україну вона їх назвати українцями не може.

  1. Микола Матвійчук

   Згоден на всі сто процентів, Львівська область в передових за кількістю ухилянтів, але вони щирі українці, пісню про бандеру знають

  2. Петро

   Скільки століть у нас не було своєї державної території але була була мова яка тепер визначила нашу територію.
   Не даром пукін сказав : ” що расея закінчується там де закінчується рускій язик”
   Маєте приклад Білорусії – вроді би і територія є а по суті – расєя.

  3. Тамара

   Що ви просторікаєте такі нісенітниці: “Який ще “агент Кремля”?!! Та там таких як Фаріон називають”навиками” тільки за те, що вона у своїй рідній Україні відстоює свою рідну національну мову свого народу!! Не буде мови,- не буде нації!! Нехай інколи і жорстко, тому що вона воїн у своїй професії. І щоб було зрозуміло тим посіпакам, яким “а какая разница??”, то нехай вони “какають” у себе у Росії. Я поважаю “русскую речь и культуру”, але, будьте добрі і чемні,- поважайте і українську у нашім краю, а не ганьбіться!!

 14. Марія

  Мені подобається єдина реклама на СТБ – про те, що не той соловей що співає солов’їною, а той що його діти співають солов’їною

  1. Наталя

   А за що лишати Фаріон громадянства?За те ,що захищає в Україні українське?Чи бачили ви,наприклад, хоча б одного німецькомовного поляка чи польськомовного німця?І лише в Україні сформувалось таке поняття як російськомовний українець. Якщо російськомовний,то вже не українець.Права І.Фаріон,що акцентувала увагу на мові бійців,тільки от сказала вона це надто різко .І правильніше було б вам сказати,пане Миколо, не буде мови,не буде і території.

 15. Світлана

  Шановний автор, якось різануло, що захищають територію, та ні – землю, країну, нас людей. В іншому все вірно, але вам-би на фронт піти, в окопи…

 16. Соломія

  Доки не прийшли денацифікувати – мало хто усвідомлював роль мови для життя чи нежиття народу. І зараз не усі зрозуміли. Випадок з пані Фаріон має ознаки реваншу московинства

 17. Соломія

  Про армію в ізраїльській армії воякам заборонено спілкуватися якоюсь мовою, окрім гебрейської. Пояснення до покарання за порушення заборони: “руйнує обороноздатність”

 18. Олег

  Сергей!Браво!Не отрёкся!Язык и территория.Статья из сердца -готовься будут кусать и пакостничать.

 19. Євген

  Можливо моє бажання видасться комусь недоречним,бо я за те щоб суд над профе-соркою відбувся, але за умови що СБУ представлятиме її очільник Дуже вже хочу знати рівень інтелекту цієї людини. Думаю побоїться і пошле свого заступника.

 20. Сергій

  Так, правда про нас як про напів українців – це те, що вивертає нам нутрощі і є смертельним діагнозом нашої меншовартості

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *